احتمال معین دستمزد سال 98 کارگران تا ساعاتی دیگر

به گزارش مجله آرنا، جلسه دستمزد سال 98 کارگران در حالی با حضور وزیر کار برگزار شده که بعضی برآورد ها از احتمال مشخص درصد افزایش دستمزد کارگران خبر می دهند.

احتمال معین دستمزد سال 98 کارگران تا ساعاتی دیگر

به گزارش مجله آرنا، دویست و هشتاد و یکمین نشست دستمزد شورای عالی کار از ساعاتی قبل با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تمام نمایندگان کارگری و کارفرمایی در محل وزارت کار شروع شده است. هم اکنون بحث و مصاحبه و مذاکرات مزدی میان دو گروه کارگری و کارفرمایی در جریان است هر چند که هنوز به تصمیم واحدی درباره درصد افزایش دستمزد منتج نشده است.

در اولین جلسه دستمزد شورای عالی کار، نمایندگان کارگری مواضع خود را در مورد کاهش قدرت خرید کارگران و لزوم ارتقای دستمزد به طور شفاف اعلام و بر لزوم جبران عقب افتادگی هزینه معیشت کارگران از اسفند سال گذشته تاکنون تاکید کردند؛ این در حالی بود که نمایندگان کارفرمایی و دولت نظر خود را درباره افزایش درصد مزد کارگران به جلسله بعدی که هم اکنون در حال برگزاری است، موکول کردند.

پیش از این کمیته دستمزد شورای عالی کار در نشستی رقم هزینه معیشت خانوارهای کارگری را سه میلیون و 760 هزار تومان گفت.

علیرغم آنکه نمایندگان کارگری معتقدند رقم دستمزد سال 98 در نشست امروز قطعی و معین نخواهد شد، شاکرمی، معاون روابط کار وزارت کار اعلام نموده رقم حداقل مزد کارگران در نشست امروز شورای عالی کار باید نهایی گردد.

در اولین جلسه دستمزد شورای عالی کار مقرر شد تا با توجه به فاصله دیدگاه های گروه کارگری و کارفرمایی در مورد درصد افزایش دستمزد، نشستهای جانبی مزد میان طرفین برگزار و در صورت تفاهم و رسیدن به نقطه اشتراک، نشست نهایی با حضور وزیر کار برگزار گردد.

با توجه به حضور وزیر کار، نمایندگان مالی دولت و تمام نمایندگان گروه کارفرمایی و کارگری در نشست امروز و اظهارات معاون روابط کار که از نهایی شدن دستمزد کارگران در این نشست خبر داده، احتمال مشخص رقم دستمزد سال 98 تا ساعاتی دیگر دور از انتظار نخواهد بود.

در صورت مشخص درصد افزایش دستمزد 98، میزان افزایش سایر سطوح مزدی کارگران نیز معین خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 79

به "احتمال معین دستمزد سال 98 کارگران تا ساعاتی دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال معین دستمزد سال 98 کارگران تا ساعاتی دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید