اردوغان: عملیات در شمال سوریه را متوقف نمی کنیم

به گزارش مجله آرنا، فارس نوشت: رئیس جمهور ترکیه روز آدینه گفت که این کشور عملیات در شمال سوریه را علی رغم همه تهدیدات متوقف نخواهد کرد.

اردوغان: عملیات در شمال سوریه را متوقف نمی کنیم

اردوغان که در نشست اتحادیه رؤسای مجلس های بین المللی در استانبول سخنرانی می کرد گفت این کشور 35 سال است که گرفتار تروریسم است. وی گفت:تروریسم وبای عصر بوده و نتایج خطرناکی بر روابط داخلی و خارجی دارد.

رئیس جمهور ترکیه افزود: ما به استقلال کشورهای همسایه احترام می گذاریم اما تهدید امنیت و استقرارمان از داخل این کشورها را رد می کنیم.

وی تاکید نمود:باید موضع یکپارچه ای در برابر گروه های تروریستی که همه ما را تهدید می نمایند اتخاذ کنیم.

اردوغان در این سخنان گفت: ما کُردها را هدف قرار نمی دهیم، آنها برادران ما هستند بلکه ما گروه های تروریستی را که امنیت ما را هدف قرار می دهند تحت حمله قرار داده ایم.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه سخنانش گفت: کشورهای غربی در مشخص گروه های تروریستی که امنیت ترکیه را هدف قرار می دهند معیارهای دوگانه ای دارند.

وی تاکید نمود که هر چقدر هم که انتقادها از ترکیه افزایش یابد این کشور عملیات چشمه صلح را متوقف نخواهد کرد.

رئیس جمهور ترکیه چهارشنبه (17 شهریورماه) از شروع عملیات نظامی جدید این کشور در شمال سوریه اطلاع داد. وی اسم رمز این عملیات را چشمه صلح عنوان نمود و مدعی شد که مأموریت نیروهای مسلح ترکیه ممانعت از ایجاد گذرگاه تروریستی در طول مرزهای جنوبی است.

در بیانیه کاخ سفید عنوان شده بود که ترکیه پذیرفته چند هزار عضو داعش را که در ماه های گذشته اسیر شده اند و حالا در اختیار آمریکا و نمودها قرار دارند، تحویل بگیرد. اغلب این افراد اتباع اروپا هستند، اما با وجود درخواست مکرر ترامپ، سران کشورهای اروپایی از پذیرش و محاکمه آن ها خودداری نموده اند. ترامپ پیشتر تهدید نموده بود که ممکن است این اسرا را آزاد کند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 376

به "اردوغان: عملیات در شمال سوریه را متوقف نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: عملیات در شمال سوریه را متوقف نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید