بازی های تیم ملی فوتبال ایران در انتخابی جام جهانی متوقف می گردد؟ خبرنگاران

به گزارش مجله آرنا، دادگاه داوری ورزش (CAS) نسبت به توقف انتخابی جام جهانی در بحرین تا زمان تصمیم گیری در پرونده شکایت ایران از AFC، تصمیم گیری خواهد نمود.

بازی های تیم ملی فوتبال ایران در انتخابی جام جهانی متوقف می گردد؟ خبرنگاران

به گزارش گروه ورزشی مجله آرنا، مناقشه فدراسیون فوتبال ایران و کنفدراسیون فوتبال آسیا بر سر اعطای میزبانی گروه سوم انتخابی جام جهانی در آسیا به بحرین ادامه دارد. این فدراسیون مدعی است که طبق قوانین و پروتکل های موجود، AFC باید میزبانی انتخابی جام جهانی را به ایران واگذار می کرد اما AFC با رد این ادعا، واگذاری میزبانی انتخابی جام جهانی به بحرین را مطابق قوانین و مسئولیت های خود می داند.

در نتیجه از حدود یک هفته قبل به این سمت، پرونده شکایت ایران نسبت به رای کنفدراسیون فوتبال آسیا در اعطای میزبانی به بحرین در دادگاه داوری ورزش به جریان افتاده است. ایران از دادگاه، خواهان رسیدگی سریع به پرونده قبل از آغاز مسابقات در خرداد 1400 شده بود که این موضوع منوط به پذیرش AFC بود اما کنفدراسیون آسیا با رد درخواست ایران، رسیدگی عادی به پرونده را درخواست نموده تا به این شکل هیچ خللی به برگزاری مسابقات وارد نگردد.

با رد این درخواست از سوی AFC، دادگاه داوری ورزش، درخواست ایران مبنی بر صدور دستور موقت تا قبل از آغاز مسابقات را بررس خواهد نمود تا در صورت لزوم و تشخیص این دادگاه، مسابقات به علت حساسیت پرونده، متوقف گردد.

دیروز (دوشنبه) رفیعی، مشاور حقوقی عالی رئیس فدراسیون فوتبال ابراز امیدواری کرد که CAS این درخواست را از سوی ایران مورد پذیرش قرار دهد تا مسابقات قبل از رسیدگی قانونی، برگزار نگردد. تصمیم گیری درباره صدور دستور موقت درباره برگزاری انتخابی جام جهانی در بحرین، بعد از تشکیل تیم داوری انجام خواهد شد.

انتخابی جام جهانی متوقف می گردد؟

با توجه به درخواست رسیدگی با یک داور از سوی ایران و رسیدگی با سه داور از سوی AFC، دادگاه داوری ورزش درباره این موضوع تصمیم گیری می نماید که تیم داوری با یک یا سه نفر تشکیل گردد. پس از این، در صورت صلاحدید تیم داوری، صدور دستور موقت برای این پرونده در دستور کار قرار می گیرد و حقوقدان های ورزشی صدور یا عدم صدور دستور موقت را آنالیز می نمایند.

در صورتی که دستور موقت صادر گردد، احتمالا جلوی برگزاری مسابقات در بحرین گرفته می گردد و پس از تصمیم گیری دادگاه، میزبان انتخابی جام جهانی انتخاب خواهد شد. در غیر این صورت، بحرین به عنوان میزبان مسابقات باقی خواهد ماند اما دادگاه درباره تضییع حقوق ایران از سوی AFC تصمیم گیری می نماید.

ایسنا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1505

به "بازی های تیم ملی فوتبال ایران در انتخابی جام جهانی متوقف می گردد؟ خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی های تیم ملی فوتبال ایران در انتخابی جام جهانی متوقف می گردد؟ خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید