بایدن همچنان پیشتاز انتخابات است

به گزارش مجله آرنا، جدیدترین نظرسنجی در آمریکا بیانگر آن است که نامزد دموکرات های این کشور در انتخابات امسال همچنان پیشتاز است.

بایدن همچنان پیشتاز انتخابات است

به گزارش به نقل از هیل، تازه ترین نظرسنجی ملی در آمریکا که از سوی موسسه مانماوث (Monmouth) اجرا شده بیانگر آن است که جو بایدن نامزد دموکرات های این کشور در انتخابات ماه نوامبر (آبان) امسال، همچنان از محبوبیت بیشتری نسبت به دونالد ترامپ رقیب جمهوری خواهش برخوردار است.

نتایج این نظرخواهی نشان می دهد 50 درصد از شرکت نمایندگان از بایدن حمایت می نمایند و در مقابل 44 درصد هوادار ترامپ هستند. 2 درصد نیز گفته اند هنوز تصمیمی برای رایشان نگرفته اند. باقی نظردهندگان (4 درصد) نیز رایشان را برای شخص سومی اعلام نموده اند.

البته نتایج بیانگر این مسئله نیز هست که اختلاف میان این دو رقیب انتخاباتی رو به کاهش است. زیرا در نظرخواهی پیشین همین موسسه بایدن پیشتازیِ 10 تا 13 درصدی نسبت به ترامپ را نشان می داد.

همچنین این نظرسنجی از جنبه ای دیگر نشان داده است که 46 درصد از رأی دهندگان موافق هستند تا ترامپ قاضی دیوان عالی آمریکا را پیش از انتخابات تعیین کند و 51 درصد نظری مخالف این را دارند.

روز گذشته ترامپ امی کانی بارت را برای جانشینی روت بادر گینزبرگ به عنوان یکی از قضات دیوان عالی آمریکا معرفی کرد. قاضی پیشین دیوان عالی، هفته گذشته در سن 87 سالگی بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت.

این نظرخواهی میان 809 شرکت نماینده و ما بین 24 تا 27 سپتامبر (3 تا 6 مهر) اجرا شده و درصد خطای آن نیز 3.5 درصد عنوان شده است.

به تازگی نظرسنجی دانشگاه مارکیت نیز بیانگر آن بود که بایدن، 10 درصد از ترامپ پیش است. در این نظرسنجی بایدن حمایت 50 درصد شهروندان آمریکایی و ترامپ 40 درصد از حمایت رای دهندگان را دارا بود.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است سوم ماه نوامبر (13 آبان ماه) برگزار گردد. علی رغم پیشتازی بایدن در نظرسنجی ها، ترامپ بار ها اعلام نموده است انتخابات ماه نوامبر یکی از فاسدترین انتخابات در تاریخ آمریکاست. همچنین او بار ها از وجود تقلب گسترده در این انتخابات انتقاد نموده و از احتمال قبول نکردن نتایج انتخابات خبر داده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1148

به "بایدن همچنان پیشتاز انتخابات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن همچنان پیشتاز انتخابات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید