درخواست طالبان برای آزادی هفت هزار زندانی

به گزارش مجله آرنا، گروه طالبان در کوشش است تا با یاری زلمی خلیل زاد نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان هفت هزار زندانی باقی مانده خود را از زندان های دولت در حالی آزاد کند که فرایند گفت وگوی صلح با کندی روبرو است و کابل آزادی این تعداد از زندانیان را برای فرایند صلح سودمند نمی داند.

درخواست طالبان برای آزادی هفت هزار زندانی

شورای امنیت ملی افغانستان اعلام نمود همانطوری که آزادی پنج هزار زندانی طالبان به فرایند صلح و آتش بس یاری نکرد، آزادی هفت هزار نفر دیگر نیز برای این فرایند سودمند نخواهد بود.

رحمت الله اندر سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان به رسانه ها گفته است که آزادی هفت هزار زندانی دیگر خواست افغان ها نیست. وقتی دولت زندانیان طالبان را آزاد کرد، مردم اعتراض کردند زیرا طالبان به تعهد خود برای کاهش خشونت و برقراری آتش بس عمل نکرد.

کارشناسان افغان معتقدند که طالبان قصد دارند تا با فشار آمریکا به دولت افغانستان این زندانیان را آزاد نمایند، چنانچه پس از طالبان راس ویلسن سرپرست سفارت آمریکا در کابل این موضوع را با رسانه ها مطرح نموده و آن را بخشی از توافقنامه آمریکا و گروه طالبان عنوان نموده است.

ویلسن افزوده است که نمی گردد یک بخش توافق نامه را قبول کرد و بخش دیگر آن را رد کرد.

احمدسعیدی می گوید، طالبان می خواهد کمبود نیروی خود را با آزادی این زندانیان توسط آمریکا مرتفع کند و به همین دلیل فقط از آمریکا خواسته که زندانیان را آزاد کند.

عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان نیز دو روز پیش در نشست کمیته رهبری اعضای شورای عالی مصالحه ملی گفت که آزادی پنج هزار زندانی طالبان اثرات منفی داشته است اما به دلیل رسیدن به صلح این کار پیشیمان نیستند. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1284

به "درخواست طالبان برای آزادی هفت هزار زندانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست طالبان برای آزادی هفت هزار زندانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید