روسیه 300 پلیس نظامی جدید از چچن به سوریه اعزام کرد

به گزارش مجله آرنا، وزارت دفاع روسیه از اعزام حدود 300 پلیس نظامی مضاعف از جمهوری چچن، به همراه 20 دستگاه زره پوش نظامی جدید برای اجرای وظایف ویژه در مناطق مرزی سوریه-ترکیه به پایگاه هوایی حمیمیم در خاک سوریه خبر داد.

روسیه 300 پلیس نظامی جدید از چچن به سوریه اعزام کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله آرنا به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت دفاع روسیه امروز (جمعه) با انتشار بیانیه ای اظهار داشت، این کشور حدود 300 نیروی مضاعف از واحدهای پلیس نظامی نیروهای مسلح روسیه مستقر در جمهوری چچن برای اجرای وظایف ویژه در منطقه 30 کیلومتری از مرز مشترک سوریه و ترکیه، به جمهوری عربی سوریه اعزام کرده است.

در این بیانیه یادآوری شده که این نیروهای پلیس نظامی از فرودگاه نظامی در اوستیای شمالی به سمت پایگاه نظامی-هوایی حمیمیم در خاک سوریه اعزام شدند. این نیروها توسط یک فروند هواپیمای نظامی-ترابری نیروی هوا-فضای روسیه به همراه بیش از 20 دستگاه رزه پوش نظامی به سوریه منتقل می شوند.

بر اساس این اطلاعات، پلیس نظامی روسیه طی چند روز آینده انجام وظایف خود را آغاز خواهند کرد که این وظایف شامل تامین امنیت مردم ساکن منطقه، حمایت از برقراری نظم و قانون و گشت زنی در مناطق مشخص شده است. پلیس نظامی روسیه به خارج شدن نیروهای شبه نظامیان کرد و تجهیزات نظامی آنها از فاصله 30 کیلومتری از مرز سوریه-ترکیه نیز کمک خواهد کرد.

وزارت دفاع روسیه همچنین اظهار داشت که واحدهای پلیس نظامی روسیه که از ظهر روز چهارشنبه، 23 اکتبر (اول آبان ماه) عملیات گشت زنی در مناطق شمال شرق سوریه را آغاز کرده ا ند، روز پنج شنبه در مناطق بیشتری در امتداد مرزهای سوریه و ترکیه حضور یافتند.

لازم به یادآوری است، بر اساس توافقات اجرا شده در چارچوب تفاهم نامه امضاء شده بین روسیه و ترکیه در سوچی، واحدهای پلیس نظامی روسیه به همراه نیروهای مرزبانی سوریه کنترل اوضاع در امتداد مرز مشترک سوریه-ترکیه در خارج از منطقه عملیات نظامی ترکیه را برعهده خواهند داشت.

در این تفاهم نامه همچنین تاکید شده که شبه نظامیان کرد و تجهیزات آنها باید ظرف 150 ساعت از منطقه 30 کیلومتری از مرز ترکیه-سوریه خارج شده باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 428

به "روسیه 300 پلیس نظامی جدید از چچن به سوریه اعزام کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه 300 پلیس نظامی جدید از چچن به سوریه اعزام کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید