زمین لرزه 7.3 ریشتری اندونزی را لرزاند

به گزارش مجله آرنا، زمین لرزه ای به قدرت 7.3 ریشتر ساعاتی پیش، بخشی از سواحل اندونزی را لرزاند و لرزش در بخش هایی از استرالیا احساس شده است؛ احتمال برجا ماندن تلفات و خسارات پیش بینی شده است.

زمین لرزه 7.3 ریشتری اندونزی را لرزاند

به گزارش گروه بین الملل مجله آرنا، زمین لرزه ای به قدرت 7.3 ریشتر ساعاتی پیش بخشی از اندونزوی در دریای باندا را لرزاند و گرچه هشدار سونامی اعلام نشده است اما شدت آن به قدری بالا بوده است که لرزش هایی در استرالیا نیز احساس شده است.

شبکه روسی راشاتودی در این خصوص گزارش کرد، بنا به گزارش سازمان لرزه نگاری آمریکا، زمین لرزه ای در عمق 208 کیلومتری، حدود 300 کیلومتری شمال غربی سوملاکی روستایی در اندونزی را هدف قرار داد.

مرکز زمین لرزه فوق، در حدود 319 کیلومتری از پایتخت اندونزی و در استان مالوکو، امبون بوده است که با 430 هزار نفر، پرجمعیت ترین شهر اندونزی به حساب می آید.

طبق گزارش مرکز زمین شناسی آمریکا، شدت زمین لرزه اندونزی به اندازه ای بوده است که احتمال برجا ماندن تلفات و خسارات وجود دارد که البته هنوز در گزارشات اولین در این خصوص مطلبی منتشر نشده است.

راشاتودی گزارش کرد که شدت زمین لرزه به حدی بوده است که لرزش هایی در داروین مرکز قلمرو شمالی استرالیا احساس شده است و آنطور که شهروندان این منطقه در صفحات اجتماعی گزارش نموده اند، خسارات اندکی به خانه های آنها وارد آمده است.

رسانه های محلی گزارش کردند که زمین لرزه موجب شده است که ساختمان ها برای حدود پنج دقیقه تکان بخورند و بخش هایی از مرکز شهر داروین به واسطه زمین لرزه تخلیه شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 149

به "زمین لرزه 7.3 ریشتری اندونزی را لرزاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمین لرزه 7.3 ریشتری اندونزی را لرزاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید