سرمربی تیم ملی تنیس روی میز: می توانستیم اسلوونی را شکست دهیم

به گزارش مجله آرنا، جمیل لطف الله نسبی گفت: پیش بینی شکست برابر اسلوونی را در مسابقات تیمی انتخابی المپیک داشتیم اما کمی حواسمان را جمع می کردیم می توانستیم پیروز باشیم.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز: می توانستیم اسلوونی را شکست دهیم

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز در مصاحبه با مجله آرنا درباره عملکرد تیم ملی در مسابقات تیمی انتخابی المپیک بیان نمود: عملکرد ملی پوشان عالی بود و تمام توان خود را گذاشتند تا از سد اسلوونی عبور کنند. نمی دانم اسمش را بی تجربگی و یا بدشانسی بگذارم که نشد. ما حتی می توانستیم 3 بر صفر پیروز شویم اما توپ به نفع ما نچرخید. در گیم پنجم بازی دوبل در حالی 6 بر 3 جلو بودیم اما ملی پوشان دو تا پاس را خراب کردند و اسلوونی به ما رسید و در نهایت پیروز شد.

او ادامه داد: در بازی دوم نوشاد عالمیان قدرتمندانه بازی کرد و حریف با تجربه خودش را شکست داد. نوشاد بسیار باانگیزه بود و تاکتیک های خوبی را اتخاذ کرد. طاهر خانی بسیار عالی بود و این را انتظار نداشتم چون سالها از میادین دور بود. درست است در لیگ ترکیه بازی می کند اما تورهای درجه یک جهان شرکت نکرده بود با این حال عالی بازی کرد و در حالی که رنکینگی در جهان ندارد تا مرز شکست بازیکن 63 جهان پیش رفت.

لطف الله نسبی همچنین گفت: در کل از عملکرد ملی پوشان راضی بودم اما اگر یک مقدار حواسمان جمع تر بود می توانستیم پیروز شویم و به مرحله بعد راه یابیم. اما باید به حریف هم احترام بگذاریم چون حریف قدری بود. شرایط تیم های اروپایی با ما کاملا متفاوت است و به راحتی می توانند در مسابقات شرکت کنند اما ما مسائل خاص خود را داریم مثلا مشکل در دریافت ویزا و هزینه رفت و آمد. مسائل اقتصادی کار را سخت کرده و اگر قبل از این مسابقات می توانستیم طاهر خانی را به یکی دو تور جهانی بفرستیم شاید الان نتایج فرق می کرد. در هر صورت ملی پوشان همه توان خود را گذاشتند.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز در پاسخ به این پرسش که پیش بینی می کردید نتوانید از سد اسلوونی عبور کنید، شرح داد: اسلوونی روی کاغذ 10 پله از ما جلوتر است و پیش بینی شکست را داشتیم اما برای پیروزی هم بسیار امیدوار بودیم. ملی پوشان در بازی نشان دادند می توانستیم پیروز باشیم اما نشد و نیاز به برنامه ریزی بهتر و کار بیشتر است تا نتایج نزدیک را به نفع خودمان تمام کنیم.

او در مورد برنامه تیم ملی برای رسیدن به سهمیه های انفرادی نیز گفت: ما دو مرحله مسابقات در تایلند و قطر داریم. مسابقات تایلند آسیای میانه است که یک سهمیه می توانیم بگیریم و شانس زیادی داریم. به غیر از حریف قزاق و ازبکستان بقیه زیاد مطرح نیستند. مسابقات قطر آخرین مرحله مسابقه کسب سهمیه انفرادی است. اگر آنجا نتوانیم سهمیه بگیریم از طریق رنکینگ جهانی هم شانس داریم در المپیک حضور پیدا کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 657

به "سرمربی تیم ملی تنیس روی میز: می توانستیم اسلوونی را شکست دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی تیم ملی تنیس روی میز: می توانستیم اسلوونی را شکست دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید