سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا پنجشنبه علیه ترامپ شهادت می دهد

به گزارش مجله آرنا، ایسنا نوشت: سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا طی روزهای آینده علیه ترامپ در کنگره شهادت می دهد. وی قرار است به کنگره بگوید به دستور ترامپ درباره پرونده اوکراین اظهار بی اطلاعی نموده است.

سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا پنجشنبه علیه ترامپ شهادت می دهد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

چندی پیش گزارش شد که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در تماس تلفنی که اواخر ماه ژوئیه با ولودیمیر زلنسکی، همتای اوکراینی خود داشت، از این رئیس جمهوری درخواست کرد که درباره احتمال فساد جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات 2020 و پسرش تحقیقاتی انجام دهد.

همچنین گزارش شده است که دولت ترامپ پیش از این تماس تلفنی اقدام به توقف یاری اقتصادی نظامی به اوکراین نموده و منتقدان بر این باورند که این کار در راستای تحت فشار قرار دادن رییس جمهور اوکراین برای همکاری با خواسته ترامپ در ازای پرداخت این یاری اقتصادی اجرا شده است. این مساله که جنجال های بسیاری را به دنبال داشته، اکنون هدف تحقیقات استیضاح ترامپ قرار گرفته است.

روزنامه واشنگتن پست گزارش کرد که منبعی مطلع به این روزنامه اطلاع داده که گوردون ساندلند، سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا میخواهد در برابر کنگره شهادت دهد که دونالد ترامپ در تماسی تلفنی به او گفته به سفیر موقت آمریکا در اوکراین بگوید رییس جمهور در ازای پرداخت یاری نظامی به اوکراین هیچ چیز از این کشور درخواست ننموده است.

ساندلند که احضارش به کنگره برای شهادت در پرونده تحقیقات استیضاح ترامپ با منع حضور او در برابر کمیته های سرپرست این تحقیقات از سوی وزارت امور خارجه همراه شده بود، بار دیگر برای همکاری با این پرونده احضار و از او درخواست شده است که اسناد مرتبط را به کنگره ارائه کند.

این منبع مطلع اضافه کرد، ساندلند به قانونگذاران خواهد گفت که به دستور رودی جولیانی، وکیل شخصی ترامپ برای تایید انجام تحقیقات علیه جو بایدن از سوی دولت اوکراین کوشش نموده است.

انتظار می رود که ساندلند روز پنجشنبه در برابر سه کمیته مجلس نمایندگان شهادت دهد.

وکیل ساندلند در بیانیه ای اظهار کرد: ساندلند بر این باور است که همیشه در راستای منافع آمریکا عمل نموده و آماده پاسخگویی کامل و صادقانه به سوالات کنگره است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 339

به "سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا پنجشنبه علیه ترامپ شهادت می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا پنجشنبه علیه ترامپ شهادت می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید