سنگ اندازی منصور هادی بر روند مذاکرات صلح یمن در عمان

به گزارش مجله آرنا، رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن مشارکت در مذاکرات صلح با انصارالله که با نظارت سازمان ملل متحد در عمان برگزار خواهد شد را به خروج این جنبش از شهرهای تحت کنترل خود مشروط کرد.

سنگ اندازی منصور هادی بر روند مذاکرات صلح یمن در عمان

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله آرنا به نقل از سبا، عبد ربه منصور هادی و خالد بحاح رئیس جمهور و نخست وزیر دولت مستعفی و فراری یمن در نشست مشترکی که بامداد امروز برگزار گردید، گفتند تا زمانی که ائتلاف انصارالله و علی عبدالله صالح (رئیس جمهور سابق یمن) قطعنامه 2216 شورای امنیت را به رسمیت نشناسند و آن را بدون هیچ قید و شرطی اجرایی نکند، با آنها هیچ مذاکره ای صورت نخواهند داد.

این در حالی است که اسماعیل ولد الشیخ احمد نماینده سازمان ملل در امور یمن، پنجشنبه گذشته در بیانیه ای از برگزاری گفت وگوهای جدید صلح درخصوص بحران یمن، اطلاع داد و گفت گفت وگوها با موضوع کوشش برای آتش بس و ازسرگیری روند انتقال سیاسی مسالمت آمیز انجام خواهد شد.

این مقام سازمان ملل اضافه کرد: همچنین در این گفت وگوها چارچوبی برای اجرای قطعنامه شماره 2216 شواری امنیت ترسیم خواهد شد. به موجب این قطعنامه ، جنبش انصارالله باید نیروهای خود را از مناطق تحت تصرف در یمن خارج کند.

الشیخ احمد همچنین از موافقت دولت (فراری و مستعفی) یمن و ائتلاف انصارالله- علی عبدالله صالح برای حضور در این گفت وگوها، استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، قرار است سازمان ملل طی هفته جاری طرفین درگیر در یمن را برای حضور در مذاکراتی مستقیم در مسقط پایتخت عمان و موافقت برای برقراری آتش بسی طولانی مدت دعوت کند.

ر

منبع: تسنیم
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 335

به "سنگ اندازی منصور هادی بر روند مذاکرات صلح یمن در عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگ اندازی منصور هادی بر روند مذاکرات صلح یمن در عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید