طالبان: جنگ در افغانستان تا زمان حضور نظامیان خارجی ادامه می یابد

به گزارش مجله آرنا، طالبان در واکنش به اظهارات ریاست جمهوری افغانستان گفت که جنگ در این کشور تا زمان حضور نظامیان آمریکایی ادامه خواهد یافت.

طالبان: جنگ در افغانستان تا زمان حضور نظامیان خارجی ادامه می یابد

به گزارش دفتر منطقه ای مجله آرنا، طالبان در وبسایت رسمی این گروه نوشت که حضور نیروی خارجی در افغانستان تعرض آشکار به استقلال و تمامیت ارضی این کشور است و مبارزه با آن نیز یک مسئولیت دینی و ملی محسوب می گردد.

طالبان اضافه کرد: مبارزه جهادی مردم افغانستان واکنشی به حضور نیروهای خارجی در این کشور است و تا زمانی که خارجی ها حضور داشته باشند، جنگ نیز ادامه خواهد یافت.

در ادامه این نوشتار طالبان ناامنی و تداوم خونریزی ها در افغانستان، فقر گسترده، بی قانونی و فساد را دلیل ادامه حضور نظامی آمریکا در این کشور دانسته و تاکید می نماید که فساد در دولت کابل چنان به اوج رسیده که حتی واشنگتن به عنوان پشتیبان اصلی کابل نیز چند صد میلیون دلار یاری به دولت افغانستان را به دلیل فساد متوقف نموده است.

این در حالی است که سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به اظهارات ترامپ مبنی بر فرا رسیدن زمان خروج نیروها از افغانستان گفته بود که این کشور هنوز به حضور نیروهای خارجی احتیاج دارد و این نظامیان باید تا زمانی که خطرات امنیتی آمریکا و افغانستان را تهدید می نماید حضورشان را در افغانستان ادامه دهند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 384

به "طالبان: جنگ در افغانستان تا زمان حضور نظامیان خارجی ادامه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: جنگ در افغانستان تا زمان حضور نظامیان خارجی ادامه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید