فراخوان مقتدی صدر برای تظاهرات نزدیک منطقه الخضرا

به گزارش مجله آرنا، رهبر جریان صدر عراق ضمن اشاره به شکست سیاستمداران این کشور در تشکیل دولتی طبق خواسته های مردم، خواستار تحصن و تجمع اعتراضی مسالمت آمیز نزدیک منطقه الخضرا(سبز) شد.

فراخوان مقتدی صدر برای تظاهرات نزدیک منطقه الخضرا

به گزارش مجله آرنا، به نقل از سومریه نیوز، مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق در توئیتی از سیاستمداران این کشور به خاطر شکست در تشکیل دولتی غیر جنجالی و وقت کشی و تعلل در این خصوص انتقاد کرد.

وی گفت: بار دیگر سیاستمداران در تشکیل دولتی غیر جنجالی شکست خوردند و هنوز هم در تحقق خواسته های به حق و قانونی مردم که محاکمه فاسدان، تشکیل کمیساریای مستقل انتخابات،تدوین قانون اساسی مطلوب، تشکیل دولتی از وزرای مستقل بدون وابستگی های حزبی و طایفه ای و حفظ استقلال عراق و برگزاری انتخابات شفاف است تعلل می نمایند.

وی گفت: صلاح است انقلاب مسالمت آمیر برای اصلاحات را به وسیله تظاهرات مسالمت آمیز گسترده در پایتخت برای فشار به سیاستمداران جهت تشکیل دولت براساس خواسته ای مرجعیت و مردم احیا کنیم و این تظاهرات باید نزدیک منطقه سبز و با هماهنگی نیروهای امنیتی باشد.

وی همچنین از تظاهرنمایندگان خواست ضمن حفظ نظم و مسالمت آمیز بودن تظاهرات، از بستن راه ها و موسسات آموزشی و خدماتی خودداری نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 672

به "فراخوان مقتدی صدر برای تظاهرات نزدیک منطقه الخضرا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان مقتدی صدر برای تظاهرات نزدیک منطقه الخضرا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید