معاون پدافند هوایی ارتش: فضای کشور برای دشمن ناامن است

به گزارش مجله آرنا، تهران (پانا) - به گفته معاون عملیات نیروی پدافند هوایی ارتش، فضای کشور برای هواپیماهای با سرنشین، بدون سرنشین و دیگر انواع تجهیزات دشمن، یک فضای ناامنی است.

معاون پدافند هوایی ارتش: فضای کشور برای دشمن ناامن است

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم خوش قلب، با اشاره به اهمیت بحث کشف در پدافند هوایی گفت: اگر توانایی کشف دقیق، به موقع و مناسب و دورایستا برای پدافند هوایی وجود نداشته باشد، شاید در مراحل بعدی دفاع هوایی با چالش های خاصی روبرو گردد.

وی با عنوان اینکه، کشف و شناسایی ماموریت اول پدافند هوایی است، ادامه داد: ما امروز از یک ظرفیت کشف فوق العاده هم در فضای کشور و هم در پایش بیرون مرزها برخوردار هستیم. این ظرفیت در باندهای فرکانسی متنوع، برد و ارتفاعات متفاوت وجود دارد. از چند سال گذشته ما در بحث کشف به طور کامل از تجهیزات بومی استفاده می کنیم و در حقیقت امروز کشف ما چند لایه است و نقطه ای از کشور وجود ندارد که به صورت 24 ساعته پایش نگردد. هم پایش های اکتیو (فعال) و هم پایش پسیو(غیرفعال) داریم.

معاون عملیات نیروی پدافند هوایی ارتش توضیح داد: کنار همه ابزار و تجهیزات، یک شبکه دیده بانی کاملا مکانیزه و بسیار گسترده داریم که هم در نوار مرزی و هم در عمق داخلی کشور و هم در اطراف نقاط پدافندی به طور گسترده از آن استفاده می کنیم و به طور جدی می توانیم این را بگوییم که فضای کشور یک فضای ناامنی برای موشک ها، بمب های راهنمایی شونده، هواپیماهای باسرنشین و بدون سرنشین پنهانکار و جاسوسی دشمن است و تا به امروز هم اجازه نداده ایم چنین اتفاقی بیفتد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1597

به "معاون پدافند هوایی ارتش: فضای کشور برای دشمن ناامن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون پدافند هوایی ارتش: فضای کشور برای دشمن ناامن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید