ناکامی آمریکا در پروژه محکوم سازی ایران

به گزارش مجله آرنا، کوشش ایالات متحده آمریکا در نشست اخیر شورای امنیت برای صدور بیانیه علیه ایران با مخالفت سایر اعضاء ناکام ماند.

ناکامی آمریکا در پروژه محکوم سازی ایران

به گزارش مجله آرنا، نورنیوز اطلاع داد: در نشست عادی شورای امنیت که به ریاست روسیه برگزار گردید، گزارش دبیر کل در مورد عملیات یمنی ها علیه تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان قرائت شد. در این نشست که با موضوع آنالیز تحولات یمن برگزار گردید، نماینده آمریکا در شورای امنیت، سعی کرد تا جمهوری اسلامی ایران را به عنوان مقصر این حمله قلمداد نموده و دیگر اعضای شورای امنیت را وادار به همراهی در مورد این ادعا کند.

با این حال ادعای مخدوش مقامات آمریکایی، از سوی نماینده روسیه در شورای امنیت سازمان ملل به چالش کشیده شد.

در این نشست که با بی اعتنایی سایر اعضاء شورا نسبت به طرح اتهامات آمریکا علیه ایران همراه بود کشورهای عضو نسبت به افزایش تنشها در بحران یمن ابراز نگرانی کردند.

نماینده آمریکا در شورای امنیت پس از ناکامی در جلب حمایت اعضای دیگر در مورد مقصر جلوه دادن ایران، پیشنهاد دیگری را مبنی بر برگزاری جلسه بسته و غیر علنی شورای امنیت با هدف صدور بیانیه در مورد حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان را عنوان نمود اما نماینده روسیه، این پیشنهاد را نیز نپذیرفت.

نماینده روسیه به عنوان رییس دوره ای شورای امنیت گفت : هنوز تحقیقات مستند و جامعی در مورد حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان صورت نگرفته و در نتیجه، زمان مناسبی برای صدور بیانیه شورای امنیت نیست.

متعاقبا، روسیه تاکید نمود که ضروری است اعضای شورای امنیت بر روی صدور بیانیه ای جامع در مورد تحولات یمن در آینده با یکدیگر همکاری نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 293

به "ناکامی آمریکا در پروژه محکوم سازی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناکامی آمریکا در پروژه محکوم سازی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید