نخست وزیر پاکستان به مرز کشمیر رفت

به گزارش مجله آرنا، خبرنگاران آنلاین:نخست وزیر ، وزیر دفاع، وزیر خارجه و رئیس ارتش پاکستان از مرز کشمیر بازدید و با سربازان و مردمی که در نتیجه تیراندازی ها و افزایش تنش با هندوستان دچار مشکل شده اند، دیدار کردند.

نخست وزیر پاکستان به مرز کشمیر رفت

به گزارش ایسنا به نقل از آناتولی، سفر عمران خان، نخست وزیر پاکستان به مرز کشمیر برای بزرگداشت روز دفاع بود که سالگرد جنگ 1965 علیه هندوستان محسوب می گردد و روز وحدت کشمیر نیز نام دارد و تاکیدی بر حمایت اسلام آباد از کوشش های حامی آزادی در جامو و کشمیر است.

عمران خان درباره اوضاع در خط کنترل نیز آگاه شد و آمادگی و واکنش موثر از سوی ارتش را برای نقض های آتش بس از سوی هندوستان ستود.

او همچنین با متهم کردن نیروهای هندوستان در هدف قرار دادن عمدی غیرنظامیان در طرف پاکستانی مرز کشمیر گفت: محاصره ادامه دار کشمیری ها در جامو و کشمیر تحت اشغال هندوستان بدترین نمونه نقض های حقوق بشری است.

عمران خان ادامه داد: پاکستان قویا در کنار مردم کشمیر برای حق آنها در مشخص سرنوشت خودشان ایستاده است. نیروهای مسلح ما آمادگی و ظرفیت کامل برای خنثی سازی هرگونه اقدام یا تهاجم از سوی هند را دارند.

قمر جاوید باجوا، رئیس ارتش، پرویز ختاک، وزیر دفاع و شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان در این سفر همراه عمران خان بودند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 254

به "نخست وزیر پاکستان به مرز کشمیر رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر پاکستان به مرز کشمیر رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید