نظام اداری بازنگری گردد، دستگاه های نظارتی اجازه ریسک را گرفته اند

به گزارش مجله آرنا، نخستین نشست تخصصی کیمته استانی مجمع استانداران ادوار مختلف استان بوشهر به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار گردید.

نظام اداری بازنگری گردد، دستگاه های نظارتی اجازه ریسک را گرفته اند

استاندار بوشهر عصر پنجشنبه در این نشست با بیان اینکه این نشست کلاسی است که خیلی از نکات را باید استفاده و در عمل اجرا کرد، گفت: همه جناح های سیاسی باید در برابر مردم پاسخ بدهند و نباید کارها و بحث های ارزشمندی که انجام شده آسیب بییند.

عبدالکریم گرواند اضافه نمود: بحث اشتغال یک چالش در کشور است که باید همواره به آن توجه داشت ولی بحث آب اختصاص به استان بوشهر دارد که 90 درصد آب از بیرون از استان تامین می گردد.

وی ادامه داد: با توجه به مسائل دولت اما کارهای بزرگی در حوزه مهار آب انجام شده است از جمله شش پروژ سد برای ذخیره آب در دستور کار قرار گرفته است.

گراوند توضیح داد: در حوزه شیرین سازی آب دریا بر روی 130 هزار متر مکعب آب هدف گذاری کردیم و در حوزه نخلیات به سمت آبیاری به روش نوین حرکت کردیم.

وی با بیان اینکه دشمن از ابزار دلار برای ضربه زدن به کشور استفاده می نماید، اعلام کرد: می توانیم با مدیریت صحیح، امید آفرینی و یاری افراد با تجربه از این گردنه مانند جنگ، ترور ها و ... عبور کنیم.

این مقام مسئول گفت: با همکاری رحمانی فضلی 70 درصد از سوخت لنج ها با نرخ دولتی 300 تومان به ملوانان ارایه می گردد.

وی گفت: در زمان سالاری استاندار سابق 10 میلیون تومان معافیت برای لنج داران قائل شدند تا بتوانند از دروازه گمرگ کالاهای خود را ترخیص نمایند اما بعد از واکنش مردم معافیت را به 15 میلیون تومان تغییر دادیم.

گراوند تاکید نمود: با پیگیری های مکرر توانستیم برای لنج دارانی که بار زیر 500 تن وارد بندر بوشهر می نمایند از معافیت 20 درصدی بهرمند شوند. استان بوشهر در حوزه واردات و صادرات به عنوان طرح پایلوت مورد توجه قرار بگیرد.

گراوند با اشاره به اینکه استاندار به عنوان نماینده نظام باید پذیرفته گردد، توضیح داد: باید نظام اداری به عنوان بزرگترین مشکل مورد توجه و بازبینی قرار بگیرد تا آسیب های اجتماعی حاصل از نظام اداری ناکارآمد از بین برود.

وی خاطر نشان کرد: یکی از نمایندگان در جواب این سوال که چرا در جلسه معارفه استاندار شرکت ننموده اید و چه انتظاراتی از ایشان دارید پاسخ دادند که به دلیل مشغله کاری موفق به شرکت نشدم و استاندار اختیاری ندارد که بخواهیم ازش انتظاری کاری داشته باشیم. این یک مشکل است که به استاندار به عنوان نماینده نظام این نگاه را دارند.

گراوند با بیان اینکه نسبت به مسائل اجتماعی بی تفاوت نیستیم، گفت: با تامین اعتبار موفق به کلنگ زنی هزار واحد برای محرومین شدیم و همچنین با همکاری کمیته امداد هزار جهزیه برای نیازمند تامین کردیم.

وی با بیان اینکه برای یاری به یک مراسم مورد بازخواست قرار گرفته ام، اضافه نمود: استاندارها از معدود کسانی هستند که ریسک می نمایند، امروز مدیر موفق کسی است که کار نکند چون دستگاه های نظارتی و دیوان محاسبات سراغ وی نمی روند و ما از نظام ادارای فقط پیچیدگی و کار نکردن را یاد گرفتیم.

این مقام مسئول ادامه داد: به اعتبارات پژوهشی نگاه کاربردی داریم و برای کاری تحقیقی بر روی آب ، آبزیان و ... به دانشگاه خلیج فارس واگذار نموده ایم.

وی تاکید نمود: همیشه سعی می کنم با حضور در هر شهرستان حداقل دو ساعت ملاقات عمومی داشته باشم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 18

به "نظام اداری بازنگری گردد، دستگاه های نظارتی اجازه ریسک را گرفته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظام اداری بازنگری گردد، دستگاه های نظارتی اجازه ریسک را گرفته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید