نماینده جدید آمریکا در سازمان ملل، معین شد

به گزارش مجله آرنا، سنای آمریکا همانطور که انتظار می رفت، صلاحیت کلی کرفت را به عنوان نماینده این کشور در سازمان ملل متحد، تایید کرد.

نماینده جدید آمریکا در سازمان ملل، معین شد

به گزارش گروه بین الملل مجله آرنا، نمایندگان سنای آمریکا بامداد پنج شنبه (به وقت تهران) صلاحیت کلی کرفت برای انتصاب به عنوان نماینده این کشور در سازمان ملل متحد را تایید کردند.

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، از مجموع 100 سناتور، 56 نفر به کرفت رأی مثبت داده و بقیه نمایندگان با اعزام او به سازمان ملل مخالفت کردند.

کرفت پیش از نامزدی برای تصدی نمایندگی آمریکا در سازمان ملل، سفیر این کشور در کانادا بود. غیبت های بیش از حد وی دوران سفارت، از جمله اصلی ترین دلایل مخالفت اعضای دموکرات سنا با انتصاب وی در سمت جدید بود.

باب منندز از سناتورهای دموکرات، در جریان جلسات آنالیز صلاحیت کرفت، گفت آمارهای وزارت خارجه آمریکا نشان می دهد که کرفت در طول دوره دو ساله سفارتش در کانادا، بیش از 300 روز را خارج از این کشور به سر برده است.

با وجود مخالفت دموکرات ها، اکثریت جمهوری خواه سنا و روابط خانوادگی نزدیک کرفت با میچ مک کانل رهبر جمهوری خواستار سنا، تایید صلاحیت وی تقریبا قطعی نموده بود.

تایید انتصاب کرفت، به 7 ماه خالی بودن کرسی آمریکا در سازمان ملل متحد سرانجام می دهد. پیش از کرفت، این کرسی در اختیار نیکی هیلی بود که اوایل سال جاری از سمت خود کناره گرفت.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 161

به "نماینده جدید آمریکا در سازمان ملل، معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده جدید آمریکا در سازمان ملل، معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید