وضعیت کُشتی قرمز است، 50 میلیارد بدهی را به وزیر گزارش کردم

به گزارش مجله آرنا، علیرضا دبیر با حضور در برنامه تلویزیونی رکورد به بعضی از مسائل فدراسیون کشتی اشاره نمود و گفت: کشتی وضعیت خوبی ندارد و نزدیک به 8 میلیارد حقوق و دستمزد کارمندان و مربیان باقی مانده و این شرایط اصلا خوب نیست.

وضعیت کُشتی قرمز است، 50 میلیارد بدهی را به وزیر گزارش کردم

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به بدهی این فدراسیون نیز گفت: در جلسه ای که با وزیر ورزش داشتم بدهی 50 میلیاردی فدراسیون را به او اطلاع دادم. حسابرس فدراسیون را احضار کردم و از او درباره این بدهی ها سوال پرسیدم که چرا این بدهی را گزارش ننموده است. هم فدراسیون و هم وزارت ورزش می توانیم از این فرد شکایت کنیم.

وی تاکید نمود: حسابرس زمانی که با این سوالات روبرو شد گفت اطلاعی از این بدهی نداشته و آن را رویت ننموده است. مدارک جدید را به او دادم. 12 شهریور نیز مجمع فوق العاده برگزار خواهیم کرد. به تمام بزرگان کشتی پیغام ارسال و اعلام وضعیت قرمز کردم. زمانی که به بحران برسیم باید یک تصمیم مدیریتی بگیریم. حال مجلس و دولت باید به این ماجرا ورود کند تا یک تصمیم گرفته گردد.

دبیر اضافه نمود: اگر پول نداشته باشیم نمی توانیم تیم ها را به مسابقات اعزام کنیم. فدراسیون کشتی مانند سایر فدراسیون ها نیست. ما هر فعالیتی که در بخش آزاد داشته باشیم در بخش فرنگی نیز داریم. در جلسه ای که با صالحی امیری رئیس کمیته المپیک داشتم این موضوع را مطرح کردم که برای مثال فدراسیون وزنه برداری با دو سهمیه المپیک یک میلیارد و 800 میلیون تومان بودجه دریافت می نماید در حالی که فدراسیون کشتی با 12 سهمیه دو میلیارد و این اصلا با هم همخوانی ندارد. زمانی که من نایب رئیس کمیته بودم و خادم رئیس فدراسیون کشتی بود یعنی در سال 92-93، پنج میلیارد بودجه داشتیم اما حال با تمام شرایط سختی که داریم دو میلیارد بودجه داریم. امیدوارم ظرف یک تا دو روز آینده به یاری کشتی بیایند چرا که دیگر نمی توان تا یک هفته و حتی یک ماه صبر کرد.

وی توضیح داد: کادر فنی حقوق خود را دریافت ننموده است. از سوی دیگر لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی ما را تهدید نموده که اگر صد هزار یورو تا مسابقات جهانی قزاقستان تحویل ندهیم وضعیت بد خواهد شد.

رئیس فدراسیون کشتی یادآور شد: ما مسابقات نونهالان و استعدادیابی را در پیش داریم، به تمام روسای هیات ها و مربیان اعلام می کنم به هیچ عنوان هیچ مربی حق ندارد کشتی گیری را مجبور به کاهش وزن کند. من شخصا شانس آورده ام که در دوران نونهالی هیچ وقت مجبور به کاهش وزن نشدم. اگر فدراسیون کشتی و من متوجه شوم که مربی درخواست کاهش وزن از کشتی گیری را داشته باشد کارت مربیگری او را باطل می کنیم و دیگر اجازه فعالیت به او داده نخواهد شد چرا که آنها آینده کشتی ایران هستند و نباید بسوزند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 194

به "وضعیت کُشتی قرمز است، 50 میلیارد بدهی را به وزیر گزارش کردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت کُشتی قرمز است، 50 میلیارد بدهی را به وزیر گزارش کردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید