پاکستان: مسئول شکست آمریکا در جنگ افغانستان نیستیم

به گزارش مجله آرنا، عمران خان، نخست وزیر پاکستان در تبادل نظر با تلویزیون راشاتودی روسیه ضمن انتقاد از عملیات نظامی و جنگ آمریکا در منطقه پس از 11 سپتامبر، گفت: مشارکت با آمریکا در جنگ علیه تروریسم، خسارت زیادی بر پاکستان تحمیل کرد با این وجود مقصر شناختن اسلام آباد برای شکست واشنگتن در افغانستان ناعادلانه است.

پاکستان: مسئول شکست آمریکا در جنگ افغانستان نیستیم

نخست وزیر پاکستان در این تبادل نظر همچنین ضمن اظهار تاسف از ادامه جنگ در افغانستان، گفت: اسلام آباد با پیوستن به جنگ واشنگتن علیه تروریسم متحمل خسارات زیادی شد و در خاتمه آمریکا هنوز پاکستان را به خاطر مسائل خود در افغانستان سرزنش می نماید.

نخست وزیر پاکستان همچنین به این موضوع اشاره نمود که چگونه کشورش پس از پیوستن به ائتلاف آمریکایی علیه تروریسم، ضربه خورد.

به گفته عمران خان، با آغاز جنگ آمریکا در افغانستان، شبه نظامیان آموزش دیده از سوی آمریکا علیه پاکستان مسلح و آغاز به نبرد کردند.

نخست وزیر پاکستان همچنین با اعلام آمار خسارات جانی و اقتصادی همکاری با آمریکا در جنگ علیه تروریسم، گفت: پاکستان با پیوستن به جنگ آمریکا 70 هزار نفر از نظامیان و غیرنظامیان خود را از دست داد و دست کم صد میلیارد دلار بر معیشت پاکستان خسارت وارد شد و در آخر آمریکایی ها از اینکه در افغانستان ناکام ماندند، پاکستان را مورد سرزنش قرار می دهند و این موضوع بسیار ناعادلانه است.

این نخستین بار نیست که عمران خان از جنگ آمریکا در افغانستان انتقاد او می نماید. او پیش از این نیز در دوران تبیلغات انتخاباتی خود، جنگ آمریکا در افغانستان را عامل بی ثباتی در منطقه عنوان نموده و خواهان خاتمه این جنگ شده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 260

به "پاکستان: مسئول شکست آمریکا در جنگ افغانستان نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان: مسئول شکست آمریکا در جنگ افغانستان نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید