کدام بخش صداوسیما بیشترین بودجه را می بلعد؟

به گزارش مجله آرنا، تهیه کننده برنامه مشاعره ملی معتقد است که بیشترین هزینه صداوسیما صرف حقوق و دستمزد نیروی انسانی اداری می گردد؛ در حالی که صداوسیما سازمانی فرهنگی و هنری است و هدف فراوری برنامه و محتوا برای مخاطبان است.

کدام بخش صداوسیما بیشترین بودجه را می بلعد؟

امیرحسین آذر در گفت وگو با مجله آرنا درباره وضعیت آگهی های بازرگانی در تلویزیون اعلام کرد: آگهی های بازرگانی یکی از شریان های حیاتی تامین مالی است. باید هم در حوزه بهداشت و درمان تبلیغات نظارتی باشد که مردم گرفتار نشوند و هم اینکه نظارتی برای حجم آگهی ها وجود داشته باشد. بخش بازرگانی در تلویزیون را مدیریت می نمایند و ساختارهای خاصی همیشه وجود دارد؛ بنابراین بعید می دانم حجم آگهی ها تغییر نموده باشد. اما این مساله که آگهی بازرگانی نباشد یا کمتر باشد در این بازه زمانی و وضعیت اقتصادی، خوب نیست.

او با اشاره به دستمزد و حقوق کارمندان سازمان صدا و سیما اظهار کرد: بیشترین هزینه صداوسیما صرف حقوق و دستمزد نیروی انسانی اداری می گردد؛ در حالی که صداوسیما سازمانی فرهنگی و هنری و هدف آن، فراوری برنامه و محتوا برای مخاطبان است. این مساله متاسفانه به دوره های قبلی مدیریت سازمان و شاید هدف گذاری اشتباه برگردد.

این برنامه ساز اضافه نمود: در صداوسیما باید بیشتر به فکر فراوری و به کارگیری نیروی فنی و فراوری باشیم اما بیشتر نیروهای اداری را به کار گرفته ایم؛ در حالی که این حجم وسیع امروز احتیاج نیست؛ البته بعید می دانم بتوان کارمندان صداوسیما را تعدیل کرد.

آذر درباره آموزش نیروهای انسانی در سازمان صداوسیما گفت: به نظرم باید نیروی انسانی را با آموزش کوتاه مدت تخصصی تر نمایند. ما در برنامه سازی مشکل بسیاری در بحث مالی داریم، همیشه بیش از 70 تا 80 درصد بودجه سازمان صرف حقوق و دستمزد می گردد. ما ضعف نیروی متخصص داریم و خروجی دانشکده ها برای این تعداد شبکه های متعدد رادیویی و تلویزیونی در مراکز استان ها و تهران پاسخگو نیست. بنابراین نیروهای اداری صداوسیما که فعالیت آنچنانی ندارند، می توانند به نیروهای فنی یاری نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 31

به "کدام بخش صداوسیما بیشترین بودجه را می بلعد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام بخش صداوسیما بیشترین بودجه را می بلعد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید