یک منبع امنیتی: رهبر داعش، در عراق است

به گزارش مجله آرنا، این منبع گفت، یک تیم مشترک از آمریکا و عراق از فوریه گذشته برای شناسایی هویت ابو ابراهیم القریشی در حال کوشش هستند.

یک منبع امنیتی: رهبر داعش، در عراق است

به گزارش ایسنا، به نقل از المعلومه، وی ادامه داد: اطلاعات قطعی حکایت از این دارد که القریشی در داخل عراق است و فقط تعداد بسیار کمی از سرنموده های داعش ظاهر و قیافه او را می شناسند.

این منبع اظهار داشت: طبق معیار های سازمان اطلاعات عراق، هر یک از گزارش هایی که به هویت سرنموده داعش اشاره داشته اند، نمی توان کاملاً آن ها را پذیرفت و آن ها را واقعی به حساب آورد. کسانی هستند که تاکید می نمایند سرنموده داعش همان امیر عبدالرحمن المولی است. بعضی دیگر می گویند که او عبدالله العفری، یکی از اعضای مجلس شورای داعش و از سرنموده های برجسته داعش است که از زمان آزادسازی موصل در سال 2017 ناپدید شد. افرادی نیز از شخصیت سومی سخن به میان می آورند که نامش ابو محمد الهاشمی، یکی از مسئولان شرعی داعش است.

این منبع عنوان داشت: داعش زنجیره عملیاتی در این ماه و در آخرین هفته از مارس گذشته انجام داد که حکایت از این دارند سرکردگی جدید آن توانسته است با نیرو های باقی مانده داعش که بعد از رانده شدن از آخرین محل حضور خود در عراق متفرق و پراکنده شوند، ارتباط برقرار کند. این حملات ساختاری سازمان یافته از نظر زمانی و حتی مواضع مورد هدف دارند.

وی ادامه داد: این حملات اثرگذار نیستند و عبارت از انفجار بمب ها یا حمله به یک مرکز نظامی یا ایست بازرسی با تفنگ های سبک و سپس فرار از مکان یا حمله به عشایر و روستا هایی است که به نیرو های عراقی علیه داعش یاری نموده بودند. نیرو های امنیتی در حال حاضر به صورت حرفه ای تر برای ترسیم نقشه حملات اخیر و مناطق احتمالی حرکت تروریست ها و افزایش دریافت اطلاعات از شهروندان و بازنگری های میدانی در بسیاری از شهر ها به ویژه در کرکوک، صلاح الدین، صحرای الحضر، کوه های مخمور، زمار و زنجیره کوه های حمرین در شمال عراق هستند.

پس از کشته شدن ابوبکر البغدادی، سرنموده سابق داعش، این گروه تروریستی با ابو ابراهیم القریشی اعلام بیعت کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 902

به "یک منبع امنیتی: رهبر داعش، در عراق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک منبع امنیتی: رهبر داعش، در عراق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید