آشنایی با روستای فیلبند

به گزارش مجله آرنا، روستای فیلبند یکی از روستاهای مجذوب کننده شمال کشورمان است. در این مکان زیبا می توانید رویای راه رفتن روی ابرها را تجربه کنید. روستای فیلبند محلی با طبیعت شگفت انگیز است که یکی از بهترین نقاط ایران برای گردشگران ماجراجو محسوب می شود.

آشنایی با روستای فیلبند
برخی از مردم، گردشگری را فقط منحصر به دیدن منطقه ها معروف طبیعی و یا اماکن مهم تاریخی می دانند که همه درباره آن ها صحبت می کنند. مکان هایی که در هر کتابی می شود نامی از آن ها پیدا کرد و تمام تورهای گردشگری خدمات سفر به آن ها را ارائه می کنند. اما اگر شما جز افراد ماجراجو باشید داستان برایتان فرق خواهد کرد. شاید قصد دارید به مکان هایی بروید که کمتر کسی آن ها را دیده و هنوز به خوبی کشف نشده است.

خوشبختانه کشور عزیزمان می تواند بهشت گردشگران ماجراجو باشد. در هر گوشه و کنار این سرزمین پر است از روستاهای ناب و مجذوب کنندهی است که هنوز به خوبی دیده نشده است. حالا اگر شما هم می خواهید با یکی از این مکان ها آشنا شوید، دوست دارید روی ابرها قدم بگذارید و شگفت انگیزترین طبیعت ممکن را ببینید با ما در ادامه معرفی روستای فیلبند همراه باشید.

روستای فیلبند کجاست؟وقتی حرف از طبیعت مجذوب کننده ایران به میان می آید، باید جهت GPS خود را روی شمال کشور تنظیم کنیم. این بار مقصد ما شهرستان بابل در استان مازندران است. روستایی که از طریق جاده هراز و سنگ چال آمل می توانید به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید.در جهت جاده هراز بعد از پلیس راه آمل، جاده فرعی منگل چلاو وجود دارد که این جاده قیقا به روستای فیلبند ختم می شود. جهت جنگلی کَرمیناپِی یک جهت مال رو است که از روستای دیوا شروع و حدود 30 کیلومتر امتداد پیدا می کند.

اما اگر اهل سختی و رانندگی در جاده های خاکی و پر پیچ و خم هستید پیشنهاد می کنم که از طریق همان جاده بابل وارد روستای فیلبند شوید. فیلبند در اصل ییلاق اهالی روستای دیوا است که در فصل های گرم سال به آنجا کوچ می کنند. در مواقع معمولی جمعیت این روستا در حدود 8 خانواده است که البته در تابستان ها به 1200 خانوار می رسد.

کی به فیلبند برویم؟بهترین زمان سفر به این روستا در فصل تابستان است زیرا در زمستان ها به علت ارتفاع بالای آن شاهد برف های سنگین و سرمایی سختی خواهید بود که زندگی در آن را مشکل خواهد کرد. اما اگر در فصل تابستان به اینجا سفر کنید. نسخه ای از بهشت را روی زمین خواهید دید.

در فیلبند روی ابرها قدم بزنیداز روی تپه های سرسبز و چمن زار آن می توانید به ابر ها نگاه کنید. نه ابر هایی که بالای سر شماست. بلکه ابر هایی که زیر پایتان واقع شده است. بله شما در آسمان حضور دارید و هیچ لذتی بالاتر از این نیست. روستای فیلبند از سمت جنوب به ییلاق ونه بن، از شمال به سنگ چال و از جنوب غربی به روستای شیخ موسی متصل است، برخی از بومیان به روستای فیل بند، بام شرقی مازندران می گویند. شاید علت این نام گذاری نزدیکی آن به قله اندواره باشد که بیش از 3300 متر ارتفاع دارد.

در طبیعت روستای فیلبند همه چیز کامل است، از مرتع ها گرفته تا درختان مختلف و البته چشمه های جاری آبی که دل کوه ها بیرون می آید. بومیان منطقه میگویند که خوردن آب از این چشمه ها به درمان بسکمک از بیماری ها از جمله مسائل کلیوی کمک می کند. در این روستا 2 امام زاده به نام های امام زاده یحیی و امام زاده قاسم واقع شده است که دیدن آن ها هم خالی از لطف نیست. همچنین یک مسافرخانه هم در روستای فیلبند واقع شده است که می تواند محلی برای اقامت گردشگران و کوهنوردانی باشد که به این منطقه می آیند.

منبع: سایت ستاره

منبع: راسخون
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1834

به "آشنایی با روستای فیلبند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با روستای فیلبند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید