شروع ثبت نام از متقاضیان دریافت یارانه برای افراد تازه و جامانده

به گزارش مجله آرنا، سازمان هدفمندسازی یارانه ها در راستای اجرای تکالیف مقرر در قانون بودجه 1401 کل کشور، ثبت نام از متقاضیان دریافت یارانه شامل افراد نو و جامانده را به صورت الکترونیکی شروع کرد.

شروع ثبت نام از متقاضیان دریافت یارانه برای افراد تازه و جامانده

به گزارش گروه مالی مجله آرنا، طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه ها، ثبت نام از متقاضیان دریافت یارانه شامل افراد تازه و جامانده در راستای تکلیف مقرر در جزء 1 بند ص تبصره 1 قانون بودجه سال 1401 کل کشور و در راستای مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها شروع شد.

سرپرستان خانوار هایی که تا به امروز از گرفتن یارانه جامانده اند و یا متقاضی تازه دریافت یارانه هستند، ابتدا لازم است برای کسب اطلاع از آخرین شرایط ثبت نام خود کد دستوری #کد ملی*43857*4* را شماره گیری نموده و سپس با مراجعه به آدرس اینترنتی my.gov.ir نسبت به ثبت درخواست برقراری یارانه خانوار خود اقدام کنند.

متقاضیان برای ثبت نام، نیازی به مراجعه حضوری به هیچ سازمانی را ندارند.

زمان ثبت نام از متقاضیان تازه یارانه و جامانده بر اساس آخرین رقم سمت راست کدملی در روز های سه شنبه و چهارشنبه 27 و 28 اردیبهشت 1401 برای اعداد زوج و بعلاوه روز های پنجشنبه و آدینه 29 و 30 اردیبهشت ماه 1401 برای اعداد فرد به وسیله این درگاه است.

درصورتی که این متقاضیان به هر دلیلی پیروز به انجام ثبت نام در روز های یادشده نشوند، می توانند در روز شنبه 31 اردیبهشت و یکشنبه 1 خرداد ماه 1401 نسبت به ثبت نام خانوار خود اقدام کنند. گفتنی است ثبت نام پس از این تاریخ متوقف نخواهد شد و تاریخ تازه برای افرادی که در زمان مقرر پیروز به ثبت نام نشوند، متعاقباً اعلام می شود.

برای ثبت نام در اختیار داشتن شماره همراه بنام سرپرست خانوار، کدملی، کدپستی، تاریخ تولد و شماره شبا بانک مربوط به سرپرست خانوار لازم است.

بدیهی است، پس از ثبت نام کلیه اطلاعات سرپرستان جهت مشخص دهک به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال می شود که در صورت واجد شرایط بودن متقاضی، یارانه معوقه مطابق با دهک خانوار مربوطه از اردیبهشت ماه 1401 به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

معترضین به دهک بندی اعلام شده و یا قطع یارانه اردیبهشت 1401 کماکان باید به وسیله آدرس اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعتراض خود را ثبت و پیگیری کنند.

بر اساس این فراخوان، افرادی که در اردیبهشت ماه 1401 بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشمول دریافت یارانه قرارگرفته اند، نیازی به ثبت نام مجدد یا مراجعه به درگاه های اعلام شده ندارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 تیر 1401 بروزرسانی: 7 تیر 1401 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 2001

به "شروع ثبت نام از متقاضیان دریافت یارانه برای افراد تازه و جامانده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ثبت نام از متقاضیان دریافت یارانه برای افراد تازه و جامانده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید