آیرودینامیک ترین خودروی جهان فراوری شد

به گزارش مجله آرنا، یک طراح خودرو به نام گوردون موری از طراحی خودرویی به نام تی 50 خبر داده که عنوان آیرودینامیک ترین اتومبیل دنیا را به خود اختصاص داده است.

آیرودینامیک ترین خودروی جهان فراوری شد

این خودرو به علت شیوه طراحی، ویژگی های خاص موتور و غیره می تواند در برابر وزش باد مقاومت نموده و از کاهش سرعت خود جلوگیری کند و هم با چسبیدن به جاده شتاب خود راحفظ کند.

خودروی یادشده برای افزایش سرعت و شتاب به یک فن 400 میلیمتری مکنده هوا در جلو مجهز شده که قدرت پیشرانه بیشتری به آن می بخشد. از این جریان هوا برای خنک کردن موتور خودرو هم استفاده می گردد.

از جمله دیگر امکانات آئرودینامیکی خاص این خودرو می توان به دو ماهی واره در عقب آن به شکل بال هواپیما برای راهنمایی بهتر جریان باد اشاره نمود که به شش شیوه مختلف قابل برنامه ریزی است. با قرار دادن این ماهی واره ها در حالت اتوماتیک تمامی تصمیمات آئرودینامیک بدون احتیاج به دخالت راننده گرفته می گردد.

به منظور بهبود شیوه ترمز می توان این ماهی واره ها را به شکلی تنظیم کرد که خودرو در زمان حرکت با سرعت 240 کیلومتر در ساعت با طی مسافتی حداکثر ده متری متوقف گردد.

موتور این خودرو از نوع 6.5 لیتری و Cosworth V12 بوده و با سرعت 12100 دور در دقیقه کار می نماید. یک موتور کوچک 48 ولتی تقویت کننده هم برای این خودرو در نظر گرفته شده است. خودروی مذکور هم به طور اتوماتیک و هم به صورت دستی و شش دنده قادر به حرکت است.

وزن این خودرو 980 کیلوگرم بوده و قرار است نمونه اولیه آن به طور رسمی در می سال 2020 عرضه گردد. قیمت این خودرو در حدود 2630000 دلار خواهد بود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 538

به "آیرودینامیک ترین خودروی جهان فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیرودینامیک ترین خودروی جهان فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید