احداث 21 هزار واحد مسکونی در روستاهای همدان

به گزارش مجله آرنا، مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان از احداث 21 هزار واحد مسکونی در روستاهای استان خبرداد و گفت: در سالجاری 21 هزار واحد مسکونی در روستاهای استان همدان احداث خواهد شد.

احداث 21 هزار واحد مسکونی در روستاهای همدان

حسن ظفری در گفت وگو با مجله آرنا، با بیان اینکه شاخص بهسازی و نوسازی مساکن روستایی در کشور 44 درصد است، اظهارکرد: درحال حاضر شاخص بهسازی و نوسازی مساکن روستایی در استان همدان 54 درصد است که با احداث 21 هزار واحد مسکن روستایی جهش قابل توجهی در شاخص بهسازی و نوسازی مساکن روستایی استان ایجاد خواهد شد.

وی توضیح داد: در سالجاری 9000 واحد مسکن روستایی ناشی از بازسازی و 12 هزار واحد از محل بهسازی و نوسازی مساکن روستایی در استان همدان احداث می گردد.

وی با تأکید براینکه نظام و دولت بستری را برای بهسازی و نوسازی مسکن در روستاها فراهم نموده است، ادامه داد: نظام و دولت با پرداخت تسهیلات بستر مناسبی برای بهسازی و نوسازی مسکن در روستاها فراهم نموده بنابراین از تمام روستائیان می خواهیم از این فرصت استفاده نموده و نسبت به نوسازی و بهسازی مساکن خود اقدام نمایند.

ظفری با اشاره به اینکه براساس برنامه ریزی انجام شده بنیاد مسکن سالانه 200 هزار واحد مسکونی روستایی را در کشور بهسازی و نوسازی خواهد نمود، یادآور شد: براین اساس سهیمه استان همدان بهسازی و نوسازی 12 هزار واحد مسکونی روستایی است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان اضافه نمود: 480 میلیارد تومان تسهیلات برای بهسازی و نوسازی 12 هزار واحد مسکن روستایی استان همدان در نظر گرفته شده است که افراد واجد شرایط شناسایی و تشکیل پرونده شده و به سیستم بانکی معرفی شده اند.

وی با بیان اینکه ساخت و ساز واحدهای روستایی استان همدان با سرعت خوبی پیش می رود، اظهارکرد: استان همدان در بحث شاخص بهسازی و نوسازی مساکن روستایی 10 درصد از میانگین کشوری جلوتر است.

ظفری با اشاره به اینکه در 6 ماهه گذشته در زمینه بهسازی و عمران روستایی فعالیت های قابل ملاحظه ای انجام شده است، توضیح داد: از محل قیر یارانه ای افزون بر 175 روستای استان از آسفالت معابر بهره مند شدند.

وی با بیان اینکه پروژه هایی در قالب بهسازی محیط و کالبد روستاها در استان همدان اجرا شده است، ادامه داد: تعدادی از این پروژه ها در هفته دولت، روز روستا افتتاح شده و تعدادی نیز در سفر ریاست جمهور به استان همدان به بهره برداری خواهند رسید.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان با اشاره به خسارات ناشی از سیل فروردین سال جاری، اظهار داشت: در بارندگی های ابتدای سال جاری استان همدان نیز از خسارات بی بهره نماند به طوریکه بخش عمده ای از مساکن روستایی و واحدهای شهری دچار خسارت های کلی و جزئی شد.

ظفری بیان نمود: با اقدامات خوبی که توسط تیم های ارزیاب صورت گرفت جمع بندی خوبی انجام و در نهایت میزان خسارات در واحدهای احداثی و تعمیری به تهران ارجاع و منجر به اخذ مصوبه نوسازی و بازسازی واحدهای آسیب دیده شد.

وی با بیان اینکه 715 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تعمیری و احداثی خسارت دیده در سیل سال جاری اختصاص یافت، گفت: براساس مصوبه اول 355 میلیارد تومان و براساس مصوبه دوم 360 میلیارد تومان منابع در اختیار استان نهاده شد.

وی عنوان نمود: براساس ارزیابی های انجام شده بیش از 9000 واحد مسکن احداثی و بیش از 6000 واحد تعمیری در سیل سال جاری شناسایی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان با تأکید براینکه تمام روستاهای استان همدان دارای طرح هادی هستند، اضافه نمود: شاخص تهیه طرح هادی روستایی استان همدان 100 درصد بوده است.

ظفری ادامه داد: در 375 روستای استان بازنگری طرح هادی به اتمام رسیده است به طوریکه استان همدان در شاخص بازنگری نیز در کشور پیشتاز بوده است.

وی با اشاره به اینکه هر طرح هادی 7 پروژه اجرایی دارد، یادآور شد: در سطح 925 روستای بالای 20 خانوار طرح هادی تهیه شده که عملا در 708 روستا اجرای طرح هادی آغاز شده است.

وی با بیان اینکه شاخص اجرای طرح هادی در روستاهای استان همدان 75 درصد است، گفت: در 25 درصد از روستاهای استان همدان اجرای طرح هادی آغاز نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 368

به "احداث 21 هزار واحد مسکونی در روستاهای همدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث 21 هزار واحد مسکونی در روستاهای همدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید