امکان طراحی مستقیم نقشه پس از چندین سال به گوگل مپ بازمی شود

به گزارش مجله آرنا، پس از چندین سال گوگل به زودی امکان طراحی مستقیم خیابان ها را دوباره به گوگل مپ بازمی گرداند تا در کنار هوش مصنوعی کاربران هم بتوانند بهتر به تکمیل راه ها یاری نمایند.

امکان طراحی مستقیم نقشه پس از چندین سال به گوگل مپ بازمی شود

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ ارزان از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

برای اطمینان از اینکه نقشه بازتاب دهنده خوبی از دنیای واقعی است، گوگل با یاری کاربران آن را به روز نگه می دارد. این به روزرسانی ها به مردم یاری می نمایند تا برای مراجعه به مکان های گوناگون بهتر تصمیم بگیرند. به گفته گوگل با تغییرات دنیا در طول سال گذشته و به دنبال همه گیری کرونا، مردم بیش از هر زمان دیگر به نقشه برای آگاهی از شرایط مکان های گوناگون مانند باز بودن یا ساعت کاری تازه اعتماد نموده اند.

داده هایی که در کانون آن کاربران راهنمای محلی گوگل قرار دارند، جمعیتی داوطلب که 150 میلیون نفر را شامل می شوند و در سراسر دنیا از جمله ایران دارای انجمن های کشوری هستند. به گفته گوگل از زمان راه اندازی پروژه راهنماهای محلی (LocalGuides) در حدود 6 سال پیش تا کنون بیش از 70 درصد نظرات نقشه به این کاربران اختصاص دارد. تنها در سال 2020 بیش از 8 میلیون مکان روی نقشه افزوده اند که شامل انوع مکان ها از خواروبارفروشی های محله تا پارک ها و خدمات و فضاهای عمومی شهری می گردد. همچنین در سال گذشته داده های 17 میلیون مکان روی نقشه به روز شده است.

  • طراحی نمادهای اختصاصی گوگل مپ برای نقاط مهم گردشگری به ایران رسید

در میان این تغییرات توسط کاربران، گوگل هم از سال گذشته به روزرسانی های زیادی برای نقشه ارائه داده است. برای نمونه رنگ بندی نقشه به روز شد، گوگل امکان فالو کردن کاربران را ممکن ساخت، حالت تاریک (Dark Mode) فعال شد، ساخت نمای خیابان در دسترس تر نهاده شد و ویژگی Community Feed نقشه گوگل را بیش از گذشته به یک شبکه اجتماعی نزدیک کرد. اکنون گوگل با چند ویژگی جذاب تازه میخواهد نقشه را حتی به روزتر از قبل نگه دارد.

پس از 4 سال از بسته شدن سرویس طراحی نقشه گوگل به نام مپ میکر (Map Maker) به دلیل قدیمی بودن و باگ های زیاد، اکنون گوگل طراحی مستقیم جاده ها را دوباره به نسخه وب گوگل مپ آورده است و به زودی کاربران می توانند جاده ای را که روی نقشه وجود ندارد، مستقیم از نسخه وب توسط ابزار طراحی، رسم و گزارش نمایند. پیش از این از سال گذشته، امکان طراحی جاده و گزارش آن در نسخه اپلیکیشن گوگل مپ فراهم بود.

اما علاوه بر افزودن یک خیابان با رسم خطوط، تغییر نام سریع تر خیابان ها، تغییر مستقیم طراحی خیابان ها و جابه جایی یا حذف خیابان های نادرست از ویژگی های ابزار ویرایش جاده (Road Editing) در گوگل مپ هستند که طی ماه های آینده به تدریج برای بیش از 80 کشور دنیا در دسترس خواهد بود. کاربران همچنین می توانند جاده های بسته شده را با جزئیاتی مانند تاریخ، دلیل و جهت های ترافیکی به گوگل گزارش نمایند. با توجه به لزوم طراحی دقیق خیابان ها و برای اطمینان از دقت مشارکت ها در این زمینه، ابتدا گوگل آن ها را آنالیز و اصلاح خواهد نمود و نمایش تغییرات روی نقشه تا یک هفته طول خواهد کشید.

با توجه به تمرکز گوگل بر طراحی جاده ها توسط هوش مصنوعی، یکی از دغدغه های کاربران پس از مپ میکر، طراحی سخت مسیرها و به روزرسانی دیرهنگام آن ها بود که در مسیریابی ها بیشتر به چشم می آمد. به ویژه در هفته اخیر با فعال شدن قابلیت مسیریابی گام به گام گوگل مپ در ایران، وجود خیابان های صحیح و مطابق با واقعیت نقشه ایران هم از اهمیت بالاتری نسبت به قبل برخوردار شده است. اکنون با ویژگی ویرایش جاده کاربران می توانند بهتر از گذشته نقص های موجود در زمینه راه ها را گزارش نمایند.

علاوه بر این، گوگل می کوشد از راه فعالیت های داوطلبانه به کسب وکارهای محلی یاری کند. به همین دلیل یک چالش آزمایشی را در آمریکا اجرا نموده که طی آن کاربران به تکمیل و به روزرسانی اطلاعات 100 هزار کسب وکار یاری خواهند کرد و گوگل امیدوار است این چالش به زودی در دیگر نقاط دنیا هم اجرایی گردد.

یکی دیگر از به روزرسانی های جدید گوگل در زمینه عکس هاست. اگرچه گوگل دیدن را یک روش ادراک قوی می داند و بیان می نماید که عکس ها اطلاعاتی درباره مکان ارائه می دهند، اما اندکی شرح را هم موجب حس بهتر شرایط نشان داده شده توسط عکس عنوان می نماید. به گفته گوگل عکس هایی از امکانات و ویژگی های جدید یک مکان همراه با شرحی کوتاه می تواند به کاربران در اطلاع از تازه ترین شرایط هر مکان یاری کند.

بدین ترتیب در هفته های آینده گوگل بخشی با نام به روزرسانی های عکس (Photo Updates) به اپلیکیشن اضافه می نماید که راهی آسان برای یافتن و اشتراک گذاری تجربیات و موارد ویژه توسط عکس هاست و کاربران می توانند بدون اینکه به مکان نظر یا امتیاز دهند، مطالبی را درباره آن روی گوگل مپ به اشتراک بگذارند.

برای استفاده از این بریده های تصویری کوتاه، کافی است کاربران با باز کردن یک مکان، به زبانه به روزرسانی ها بروند تا جدیدترین عکس هایی را که دیگران به اشتراک گذاشته اند، ببینند یا خود یک بریده کوتاه به اشتراک بگذارند. قابلیتی که علاوه بر به روز نگه داشتن پیوسته نقشه، باعث اجتماعی تر شدن آن هم خواهد شد.

عکس کاور: طرحی از لوگوی گوگل مپ و جاده های نقشه

Credit: Google/XDA-Developers

منبع: Google Blog

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1418

به "امکان طراحی مستقیم نقشه پس از چندین سال به گوگل مپ بازمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان طراحی مستقیم نقشه پس از چندین سال به گوگل مپ بازمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید