رضایی: پیکان بازی را از ریتم انداخت، بازیکن حریف درس خوبی به فوتبال ما داد

به گزارش مجله آرنا، گروه استان ها- سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن گفت: از بازیکن تیم پیکان بسیار سپاسگزارم که در صحنه پنالتی صداقت به خرج داد و به داور گفت که هیچ ضربه ای به پایش وارد نشده است.

رضایی: پیکان بازی را از ریتم انداخت، بازیکن حریف درس خوبی به فوتبال ما داد

به گزارش مجله آرنا از اصفهان، رحمان رضایی پس از تساوی یک-یک تیمش برابر پیکان در هفته سوم لیگ برتر فوتبال گفت: بازی پرتنشی بود و جو مسابقه متشنج شده بود. تیم حریف روی تمام صحنه ها و سوت های داور اعتراض می کرد.

وی افزود: در نیمه اول روی یک ضربه غافلگیر شدیم و گل خوردیم اما خوشبختانه در ادامه این گل را خیلی زود جبران کردیم و امیدوارم شرایط تیم را بهتر کنیم چون پس از گل تساوی انتظار داشتم گل فزونی را هم به ثمر برسانیم. در نیمه دوم بر بازی مسلط تر شدیم و با تعویض هایی که انجام دادیم سرعت بازی بیشتر شد اما حریف با 6 نفر دفاع می کرد و زیر توپ می زد و بازی آنها در اوت بلند و بازی مستقیم خلاصه شده بود و حریف بازی را از ریتم انداخت، ولی ما در میانه زمین مسلط و خوبی بازی کردیم و فکر می کنم به خاطر فشردگی حریف در خط دفاع کار ما برای گلزنی سخت شده بود.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن ادامه داد: البته با سانترهایی که از کناره ها انجام دادیم و همچنین بازی زمینی، در چند مورد به محوطه جریمه حریف رسیدیم اما متأسفانه به گل نرسیدیم، ولی در مجموع بازی جانداری را شاهد بودیم و دو تیم به خوبی جنگیدند.

رضایی با بیان اینکه زیاد درباره موضوع داوری صحبت نمی کنم، گفت: به تیم داوری خسته نباشید می گویم. بالاخره این اتفاقی است که پیش می آید اما خوشبختانه داور این جسارت و شهامت را داشت که با نظر بازیکن حریف رأی خود را برگرداند. به این بازیکن تبریک می گویم و از او بسیار متشکرم که در این صحنه صداقت به خرج داد و به داور گفت که هیچ ضربه ای به پایش وارد نشده است.

وی بیان نمود: روی 3 امتیاز این مسابقه حساب نموده بودیم اما متأسفانه نشد. امیدوارم در بازی های بعدی جبران کنیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن درباره اینکه 3 گل از 4 گلی که تیمش دریافت نموده روی ارسال های بلند و ضربات سر بوده است، توضیح داد: روی این موضوع بسیار کار نموده ایم اما این موضوع به تمرکز بازیکنان و اشتباهات فردی برمی گردد. با توجه به اینکه می دانستیم پیکان به دنبال اوت و ارسال های بلند است در تمرینات هفته گذشته روی این موضوع کار کردیم اما امیدوارم تمرکز بازیکنانم به خصوص روی ارسال از جناحین بیشتر گردد تا در بازی های بعدی این مشکل را نداشته باشیم.

رضایی درباره اینکه تیمش توانست به سرعت گل خورده را جبران کند، افزود: به بازیکنان هم گفته ام که سیلی اول را ما باید بزنیم و در خانه خودمان خوب بازی می کنیم اما متأسفانه گل غافلگیرنماینده ای خوردیم. البته خیلی زود خودمان را پیدا کردیم و پس از 3-4 دقیقه به گل رسیدیم. امیدوار بودم که به گل بعدی هم دست پیدا کنیم اما توقف بازی در فواصل مختلف به خصوص در نیمه دوم زیاد بود و این امر کمی از سرعت تیمی ما کم کرد و تیم حریف توانست با این حربه جلوی رسیدن ما به هدف مان را بگیرد. به داوران این ملاقات خسته نباشید می گویم و حریفان نیز باید به تصمیمات داوران احترام بگذارند؛ همان طور که در هفته های گذشته اتفاقاتی برای ما افتاد اما تصمیم گرفتیم در این هفته درباره مسائل داوری زیاد صحبت نکنیم و همه آن اتفاقات را به عنوان تجربه بایگانی کنیم و از آنها درس بگیریم. امیدوارم در بازی بعدی نتیجه خوبی بگیریم و طرفداران ذوب آهن را خشنود کنیم.

وی درباره انتظار خود از رسانه های اصفهان گفت: بالاخره ذوب آهن متعلق به اصفهان و متعلق به جوانان و استعدادهای این استان است و فکر می کنم سپاهان و ذوب آهن باید از سوی رسانه ها، مسئولان ذی ربط و هیئت فوتبال حمایت شوند چون اگر حق این تیم ها ضایع گردد حق استان اصفهان تضییع می گردد. همان طور که گفتم نمی خواهیم به مسائل حاشیه ای بپردازیم اما درخواست ما این است که مسئولان و رسانه ها از ما حمایت نمایند تا حق ذوب آهن تضییع نگردد.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در پاسخ به اینکه چه شد که داور تصمیم خود را تغییر داد، افزود: داور از صحنه دور بود و بر اساس مشاوره داور چهارم و اعتراف صادقانه بازیکن پیکان تصمیم داور تغییر کرد که این اقدام نشان از روحیه مردانگی و جوانمردی و صداقت این بازیکن دارد. او درس خوبی به فوتبال ما داد. امیدوارم فوتبال ما کمی از تنش های موجود دور گردد و بازیکنان، مدیران، داوران، فدراسیون و سازمان لیگ یاری نمایند تا لیگی بدون حاشیه داشته باشیم تا بیشتر به بحث های تاکتیکی بازی ها بپردازیم چون متأسفانه از این موضوع غافل هستیم. امیدوارم بتوانیم کیفیت بازی ها را افزایش دهیم.

رضایی درباره لزوم استفاده از سیستم VAR ادامه داد: به هر حال این سیستم هزینه بالا و میلیون دلاری دارد. پیشنهاد می کنم تعداد دوربین هایی که در جای جای زمین مستقر می گردد بیشتر گردد و چند دوربین هم پشت دروازه ها و روی فنس ها نصب گردد تا به زوایای مختلف محوطه جریمه مسلط باشیم. بالاخره ممکن است داور اشتباه کند و می توان با استفاده از این دوربین ها قضاوت درستی داشت. باید این موضوع را آنالیز نموده و به جمع بندی برسیم و این مشکل برطرف گردد تا برای فصل آینده تصمیم جدی تری بگیریم و هزینه ای به سیستم VAR اختصاص دهیم.

وی گفت: در بازی امروز هم دوربینی که کنار زمین وجود داشت صحنه را ضبط نموده و بازیکنان صحنه را دیدند و متوجه شدیم اعلام پنالتی درست نبوده است. حق و حقوق ما خیلی ضایع شده و این دوربین به ما یاری کرد. البته داور چهارم هم قاطعانه نظر خود را به داور وسط منتقل کرد و خود بازیکن حریف نیز صادقانه به تغییر تصمیم داور یاری کرد. فکر می کنم اگر تعداد دوربین های کنار زمین بیشتر گردد بازبینی تصاویر آنها اشکالی ندارد و فکر نمی کنم هیچ مسئولی با این کار مخالفت کند. می توان با کمتر از 100 میلیارد تومان این کار را در تمام استادیوم ها انجام داد در حالی که سیستم VAR هزینه میلیون دلاری دارد و اگر نمی توانیم از این سیستم استفاده کنیم می توانیم به یک ایده دیگر بسنده کنیم که این موضوع می تواند بسیار به ما یاری کند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن درباره اینکه گویا داوران مسابقات تست کرونا نمی دهند که سلامتی خودشان و بازیکنان درون زمین را تهدید می نماید، بیان نمود: داوران باید حتماً تست بدهند چون فاصله آنها با بازیکنان در بعضی صحنه ها بسیار کم است و هیچ کدام هم ماسک ندارند و احتمال انتقال بیماری وجود دارد؛ بنابراین داوران باید دو روز قبل بیایند تا بتوانند تست دهند و یک روز هم صبر نمایند و یا حداقل دو شب قبل بیایند تا فردای آن شب تست بدهند و تا روز بعد نتیجه تست تعیین گردد. همچنین می توان یک نفر را به عنوان ذخیره داوران در نظر گرفت. نمی دانستم داوران تست کرونا نمی دهند و باید در این خصوص فکری اساسی گردد. آنها با هواپیما سفر می نمایند و اگر تست ندهند، خطر بیماری در درجه اول خودشان و خانواده هایشان را تهدید می نماید و در درجه دوم تک تک بازیکنان و خانواده های آنها را و امیدوارم بیماری کرونا هرچه زودتر ریشه کن گردد.

165، ف

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1285

به "رضایی: پیکان بازی را از ریتم انداخت، بازیکن حریف درس خوبی به فوتبال ما داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضایی: پیکان بازی را از ریتم انداخت، بازیکن حریف درس خوبی به فوتبال ما داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید