روزنامه دولت خطاب به مردم: خودرو نخرید، ارزان می شود!

به گزارش مجله آرنا، روزنامه ایران نوشت: از آنجا که دلالان تا حدودی از این بازار عقب نشینی کرده اند، بهتر است که مردم هم با خرید های هیجانی، باعث تشویق و برگشت این گروه به بازار خودرو نشوند. کسانی که اکنون خودرو دارند و عجله ای هم برای تعویض خودرو ندارند، بهتر است که خرید از کارخانه را پیگیری کنند. افرادی هم که خودرو ندارند بهتر است حداقل دو ماه صبر کنند تا بازار به صورت کامل به آرامش برسد و اگر هم می توانند وارد فرایند ثبت نام خودروسازان شوند تا با قیمت مناسب خودرو را خریداری کنند.

روزنامه دولت خطاب به مردم: خودرو نخرید، ارزان می شود!

این روزنامه به نقل از یک کارشناس نوشت: کسانی که به هر دلیل در خرید خودرو عجله دارند، وارد بازار خودرو شوند، اما سعی کنند که در دام واسطه ها و دلالان قرار نگیرند، چرا که دلالان با بهانه های مختلف قیمت خودرو را افزایش می دهند.

رجبی فعال بازار خودرو در پاسخ به این سؤال که برخی از مردم اعتقاد دارند که اگر اکنون خودرو خریداری نکنند، قیمت ها دوباره افزایش پیدا خواهد کرد، گفت: احتمال افزایش قیمت خودرو بسیار کم و حتی محال است چرا که با افزایش تولید خودرو، رشد قیمت در بازار معنا ندارد، اما اگر قیمت کارخانه ای خودرو از طریق دولت (ستاد تنظیم بازار) افزایش پیدا کند، ممکن است که قیمت خودرو در بازار هم افزایش پیدا کند، اما با شرایط موجود کشور بسیار بعید است که در سال جاری قیمت ها دستخوش تغییر شود بخصوص در شرایطی که دولت سیزدهم موضوع واردات خودرو را پیگیری می کند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 مرداد 1401 بروزرسانی: 2 مرداد 1401 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 2025

به "روزنامه دولت خطاب به مردم: خودرو نخرید، ارزان می شود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه دولت خطاب به مردم: خودرو نخرید، ارزان می شود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید