ضرورت برنامه ریزی برای مقابله با بحران های زیست محیطی

به گزارش مجله آرنا، خبرگزاری خبرنگاران-رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بر ضرورت برنامه ریزی برای مقابله با بحران های زیست محیطی تاکید کرد.

ضرورت برنامه ریزی برای مقابله با بحران های زیست محیطی

به گزارش خبرگزاری مجله آرنا، محمدحسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در بازدید از بخش های مختلف سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر ضرورت انجام کار جمعی و هم افزایی سازمانی تاکید کرد و گفت: با همکاری مشترک می توانیم نقشی مفیدتر در زمینه مدیریت بحران ایفا کنیم.

وی افزود: امروز ما هر چه جلوتر می رویم، بحران ها نیز تنوع پیدا کرده و اشکال نوینی به خود می گیرند. به عنوان مثال می توان به بحران های زیست محیطی اشاره کرد که در نتیجه شکل گیری آنها خطرات تازه ای زندگی مان را تهدید می کند و ادامه داد: این بحران های نوین نیازمند برنامه ریزی و اقدامات موثری هستند که همراه با کار مشترک و هم افزایی بیشتر می توان به آن دست یافت.

نامی بر ضرورت برگزاری مانورهایی با موضوعات مختلف در تهران و سایر استان ها تاکید کرد و نتیجه موثر این مانورها را آمادگی هر چه بیشتر شهروندان برای مقابله درست با بحران نامید.

به گفته رئیس سازمان مدیریت بحران کشور؛ اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با بحران ها از اهمیت فراوانی برخوردار است که در اجرای برنامه ها باید مدنظر قرار گیرد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: اقدامات انجام گرفته در تهران را می توان به عنوان الگویی در دیگر شهرهای کشور اجرا و از مدل ساختاری حضور شهرداری تهران در مدیریت بحران مرکز در دیگر شهرهای کشور نیز استفاده کرد.

همچنین علی نصیری سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز در این برنامه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های انجام گرفته در سازمان در حوزه های آمادگی، پیشگیری و بازتوانی بر لزوم افزایش توانمندی مدیریت بحران در حوزه عملیاتی تاکید کرد و با بیان این که دانش موجود کشور در زمینه مدیریت بحران هنوز به طور کامل اجرایی نشده، اظهار امیدواری کرد که دوره مدیریت نو مدیریت بحران کشور نویدبخش آینده ای بسیار درخشان تر از وضع موجود خواهد بود.

وی افزود: به لحاظ تئوریک در حوزه مدیریت بحران در کل منطقه اول هستیم ولی به لحاظ عملیاتی نیازمند کار و تلاش بیشتری هستیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 23 خرداد 1401 بروزرسانی: 23 خرداد 1401 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1987

به "ضرورت برنامه ریزی برای مقابله با بحران های زیست محیطی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت برنامه ریزی برای مقابله با بحران های زیست محیطی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید