طوفان حاره ای KYARR آب های تنگه هرمز و دریای عمان را متلاطم می نماید

به گزارش مجله آرنا، گروه استان ها- معاون سازمان هواشناسی هرمزگان گفت: طبق پیش بینی ها طوفان حاره ای KYARR تاثیری بر روی آب و هوای سواحل هرمزگان ندارد اما آب های تنگه هرمز و دریای عمان را متلاطم می نماید.

طوفان حاره ای KYARR آب های تنگه هرمز و دریای عمان را متلاطم می نماید

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش مجله آرنا از قشم، این جزیره، آب های پیرامونی آن و جزایر تابعه در هفته های اخیر به طور قابل ملاحظه ای دستخوش فعالیت سامانه های حاره ای و مونسون بوده اند، به نحوی که در این هفته ها پدیده های متاثر به شکل بارندگی های گسترده، و طوفانی شدن دریا خود را نشان داده است.

حال در این روزها و ساعات پیش بینی می گردد سواحل و جزایر و آب های هرمزگان تحت تاثیر فعالیت طوفان حاره ای موسوم به KYARR قرار بگیرد.

کیانوش عارفی معاون سازمان هواشناسی هرمزگان ضمن تشریح آخرین شرایط این پدیده به خبرنگار ما گفت: موقعیت فعلی این پدیده برابر با 18.2 درجه عرض شمالی و 65.5 درجه طول شرقی با سرعت باد مرکزی 234 کیلومتر بر ساعت است.

وی ادامه داد: پیش بینی می گردد این طوفان در 24 ساعت آینده در موقعیت 19 درجه عرض شمالی 63.4 درجه طول شرقی به سرعت باد مرکزی 225 کیلومتر بر ساعت برسد که در نوع خود قابل توجه است.

به گفته این کارشناس هواشناسی، طوفان مذکور، طبق نقشه های فعلی تاثیر قابل ملاحظه ای برروی سواحل استان هرمزگان نخواهد داشت و تا روز چهارشنبه، 8 آبان سبب افزایش سرعت بادهای شرقی و متلاطم شدن دریای عمان و تنگه هرمز خواهد شد.

حال باید دید که در ساعات آینده این طوفان با میانگین سرعت 200 کیلومتر چه تاثیرات محسوسی را به روی آب و هوای مناطقی همانند هرمزگان و آب های پیرامون آن خواهد گذاشت.

ش

منبع: تسنیم
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 634

به "طوفان حاره ای KYARR آب های تنگه هرمز و دریای عمان را متلاطم می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طوفان حاره ای KYARR آب های تنگه هرمز و دریای عمان را متلاطم می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید