هزینه و شرایط حمل حیوان خانگی با هواپیما

به گزارش مجله آرنا، معمولا به هنگام چیدن سفر یکی از دغدغه ها حیوانات خانگی هستند. ممکن است سگ، گربه، پرنده خانگی در طول سفر طولانی به تنهایی در منزل دوام نیاورند. ممکن است با کمبود آب، غذا و هوای مطلوب روبرو شوند. از طرفی تنها گذاشتن حیواناتی همانند سگ و گربه به مدت طولانی در منزل کار خطرناک است.

هزینه و شرایط حمل حیوان خانگی با هواپیما

چراکه این حیوانات ممکن است به منزل آسیب بزنند. از دلایل دیگر میتوان به وابستگی صاحبان حیوانات خانگی نام برد. در نتیجه صاحبان حیوانات خانگی همواره به هنگام سفر به فکر بردن حیوان خانگی به همراه خود هستند.

درصورتیکه برای سفر از ماشین شخصی خود استفاده میکنید هیچ مسئله ای برای حمل و نقل این حیوانات دوست داشتنی نخواهید داشت و میتوانید حیوان خود را در جای مناسب در کنار خود در ماشین بگذارید. اما در صورتیکه قصد خرید بلیط هواپیما دارید در این مقاله با ما همراه باشید تا از قوانین حمل حیوانات به وسیله هواپیما آگاه شوید.

حمل حیوان خانگی با خرید بلیط هواپیما خارجی یا داخلی

شرکت های هواپیمایی برای انتقال حیوان خانگی مسئله ای ندارند و برای حمل و نقل این حیوانات از شهری به شهری دیگر و یا از کشوری به کشوری دیگر قوانینی را در نظر گرفته اند که شما با رعایت آن قوانین به راحتی میتوانید حیوان خانگی خود را منتقل کنید.

انتقال حیوان خانگی شامل هزینه مجزا میباشد در نتیجه اگر شما خواستار سفری مقرون به صرفه و خرید بلیط مقرون به صرفه هواپیما هستید به شما پیشنهاد میگردد که از بردن حیوان خانگی خود خودداری کنید.

در مواقعی که خواستار خرید بلیط مقرون به صرفه هواپیما هستید میتوانید حیوان خانگی خود را نزد اقوام بگذارید.

افرادی هم هستند که این توان مالی را دارند در نتیجه این افراد باید به هنگام خرید بلیط خارجی یا داخلی فرست کلاس، بلیط هواپیما بیزینس کلاس و خرید بلیط مقرون به صرفه هواپیما اکونومی درخواست خود را برای حمل حیوان ثبت نمایند. در این صورت درخواست حمل حیوان داخلی برای شما ثبت میگردد. در نتیجه هواپیما تاییدی برای حمل حیوان خانگی شما صادر میکند.

گفتنی است که پس از ثبت درخواست حیوان خانگی به همراه شما به داخل کابین نمی آید بلکه در جای مخصوص نگهداری میگردد و در مقصد به شما تحویل داده میگردد.

هر شرکت هواپیمایی قوانین خاص خود را برای حیوانات دارد. پس حتما پیش یا پس از خرید بلیط خارجی یا داخلی فرست کلاس، بلیط هواپیما بیزینس کلاس و بلیط مقرون به صرفه هواپیما اکونومی از این قوانین آگاه شوید تا در فرودگاه دچار مشکل نشوید.

چه حیواناتی را میتوان با هواپیما حمل کرد

علاوه بر حیوانات اهلی و خانگی حیوانات وحشی را هم میتوان به وسیله هواپیما حمل کرد. حتی لازم نیست صاحب حیوان در این پرواز باشد و بلیط خارجی یا داخلی تهیه کند. بلکه تنها کافیست هزینه انتقال حیوان خود را بپردازد. حیوان پس از رسیدن به مقصد به فردی که نام آن در بارنامه ثبت شده است تحویل داده میگردد.

مدارک مورد احتیاج برای حمل حیوان با هواپیما

همچون مسافران که برای خرید بلیط خارجی و داخلی باید مدارکی ارائه دهند، حیوانات هم باید مدارک خاص خود را برای سفر هوایی به فرودگاه مبدا تحویل دهند از این مدارک میتوان به شناسنامه یا گذرنامه، اصل برگه هزینه حمل حیوان، تکمیل فرم مخصوص، اصل گواهی معتبر بهداشتی بین المللی و تائید کتبی قرنطینه دامپزشکی فرودگاه نام برد. البته گواهی بهداشتی بین المللی تنها برای پروازهای خارج از کشور مورد احتیاج است.

هزینه حمل حیوانات با هواپیما

از آنجایی که حمل حیوان خانگی به اسم اضافه بار به شمار میرود، هزینه حمل حیوان متناسب با مجموع وزن حیوان به همراه قفسش محاسبه میگردد. در صورتیکه حیوان شما پرنده است، هزینه آن چهار برابر مجموع وزن پرنده و قفس است.

در صورتیکه حیوان شما اهلی است هزینه حمل آن دو برابر مجموع وزن حیوان اهلی و قفس است. گفتنی است که هزینه کارگزاری به صورت مجزا محاسبه میگردد و در نهایت با مبلغ کل جمع بسته میگردد.

همه چیز درباره بلیط هواپیما

خرید بلیط خارجی یا ایرانی چه در سفرهای تفریحی و چه در سفرهای کاری مهمترین بخش سفر محسوب می گردد که داشتن اطلاعات لازم درباره آن لازم و لازم است، مخصوصا برای کسانی که زیاد سفر می نمایند و یا در پی بلیط مقرون به صرفه هواپیما هستند. در این مبحث همه چیز را درباره سفر هوایی و بلیط هواپیما در اختیار شما قرار می دهیم.

بلیط هواپیما

در ابتدا به توضیحی درباره اصطلاحات بلیط سیستمی و بلیط چارتر می پردازیم و اینکه این دو بلیط چه تفاوت هایی با هم دارند.

بلیط سیستمی هواپیما: قیمت این نوع بلیط ثابت بوده و به سه دسته تقسیم می گردد.

بزرگتر از 12 سال ـ بزرگسال

2 تا 12 سال ـ کودک

کوچکتر از 2 سال ـ نوزاد

طبق این تقسیم بندی، دسته بچه ها شامل 50 درصد تخفیف می گردد.

بلیط چارتر هواپیما: قیمت بلیط چارتر ثابت نبوده و نرخ آن در زمان های کم سفر کاهش پیدا می نماید. در بلیط چارتر،آژانس های هواپیمایی پیش از پرواز، جایگاه ها را رزرو می نمایند و به همین علت شرکت های هواپیمایی، تخفیفاتی بر روی این بلیط ها به آژانس های چارترنماینده می دهد که در ازای آن آژانس چارترنماینده موظف به تکمیل ظرفیت است. برای تهیه بلیط مقرون به صرفه هواپیما از این روش میتوان استفاده کرد.

قیمت بلیط هواپیما

علاوه بر سیستمی یا چارتری بودن بلیط، عوامل دیگری هم در قیمت بلیط خارجی و یا داخلی هواپیما موثر هستند که با در نظر گرفتن این موارد می توان بلیط مقرون به صرفه هواپیما تهیه کرد، این عوامل عبارتند از:

انواع کلاس های پروازی: فرست کلاس، کلاس تجاری و کلاس مالی

زمان خرید بلیط هواپیما: رزرو بلیط قبل از سفر

بلیط دقیقه نود: تور لحظه آخری

خرید بلیط از ایرلاین های لوکاست: کاهش قیمت بلیط هواپیما با کم کردن هزینه های پذیرایی و…

با توجه به شرایط تخفیف، گرفتن تخفیف بلیط هواپیما: خانواده های شهدا، اسرا و مفقودان ـ معلولان ـ کارکنان سازمان هواپیمایی کشورـ نمایندگان مجلس شورای اسلامی می توانند با ارائه مدارک لازم، از تخفیف 50 درصدی در پروازهای داخلی بهره مند شوند.

بعلاوه تحت تاثیر آزادسازی نرخ بلیط هواپیما، قیمت بلیط ها بسیار افزایش پیدا نموده که اعتراضات فراوانی را هم به همراه داشته است، اما مسئولین معتقدند که این کار در میان شرکت های هواپیمایی رقابت ایجاد نموده و از این طریق مشتریان می توانند خدمات بهتری را دریافت نمایند.

در این طرح شرکت های هواپیمایی با در نظر گرفتن امکانات و خدماتی که در اختیار مسافران قرار می دهند و داشتن استانداردهای جهانی بلیط های هواپیما را قیمت گذاری می نمایند.

خرید بلیط هواپیما

بلیط هواپیما را از دو روش می توان تهیه کرد. خرید بلیط بصورت آنلاین و خرید بلیط هواپیما بصورت حضوری یا تلفنی

با مراجعه به سایت های معتبر هواپیمایی، امکان خرید بلیط سفرهای داخلی به صورت آنلاین وجود دارد. بلیط خارجی را هم می توان با تماس یا مراجعه به آژانس های هواپیمایی تهیه کرد.

اندازه بار در سفر هوایی

با توجه به مقصد سفر، اندازه بار به دو صورت وزنی و تعدادی پذیرش می گردد. در بلیط، اندازه دقیق بار مجاز ذکر می گردد که در پروازهای داخلی میزان مجاز آن 20 کیلوگرم است. در آمریکا و کانادا بر خلاف سایر مسیرها که بار به صورت وزنی محاسبه می شوند، چمدان به روش بسته ای محاسبه شده که تعداد چمدان مجاز برای حمل، با توجه به رده های مختلف پروازی فرق دارد.

در صورت گم شدن چمدان، می توان به امور جامه دان شرکت هواپیمایی پرواز، مراجعه نموده و با پر کردن برگه مخصوص اطلاعات و مشخصات اثاثیه تحویل نشده به مسافر، با دریافت شماره پیگیری برای پیدا کردن وسیله مورد نظر اقدام کرد.

شرایط پس دادن بلیط هواپیما

بلیط های چارتر قابل استرداد نیستند اما بلیط های سیستمی با توجه به زمانی که به پرواز مانده، مبلغی را کسر نموده و مابقی آن را به مسافر برمی گرداند. بعلاوه با پرداخت هزینه ای اضافه، می توان زمان بلیط را تغییر داد.

محاسبه مبلغی که برای لغو و یا تغییر زمان پرواز کسر می گردد طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشور صورت می گیرد.

تا ساعت 12 ظهر سه روز قبل از پرواز 5 درصد

تا ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز 10 درصد

تا 30 دقیقه قبل از پرواز 30 درصد

از 30 دقیقه قبل از پرواز تا بعد از پرواز 50 درصد

با در نظر گرفتن این موارد می توانید برترین گزینه را برای بلیط مقرون به صرفه هواپیما، بلیط خارجی و یا داخلی، درسفرهای هوایی خود انتخاب کنید.

12 کلیسای معروف فرانسه

جاهای دیدنی توکیو و جاذبه های گردشگری ژاپن

15 علت برای تجربه یک مسافرت تنهایی

20 جاذبه گردشگری برتر آسیا

منبع: آلامتو
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1644

به "هزینه و شرایط حمل حیوان خانگی با هواپیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه و شرایط حمل حیوان خانگی با هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید