اتحادیه اروپا خبرداد؛ افزایش نرخ تورم در منطقه یورو!

به گزارش مجله آرنا، خبرنگاران: نرخ تورم هم در سطح منطقه یورو و هم در سطح اتحادیه اروپا افزایش یافت.

اتحادیه اروپا خبرداد؛ افزایش نرخ تورم در منطقه یورو!

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش مجله آرنا به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، متوسط نرخ تورم در 19 کشور عضو منطقه یورو در 12ماه منتهی به ژوئیه با 0.1 درصد افزایش نسبت به رقم مشابه منتهی به ماه قبل به 0.4 درصد رسید اما نرخ تورم هنوز در فاصله زیادی از سطح دو درصدی هدف گذاری شده توسط بانک مرکزی این منطقه باقی مانده است. همچنین متوسط نرخ تورم در 12 ماه منتهی به ژوئیه در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا 0.9 درصد اندازه گیری شده که 0.1 درصد بیشتر از رقم ثبت شده ماه قبل بوده است.

در ماه ژوئیه، بخش کالا و خدمات صنعتی با تورم 0.42 درصدی پیشتاز گروه های مختلف بوده است و مواد غذایی و نوشیدنی با 0.38 درصد در رده بعدی واقع شده است. از سوی دیگر انرژی با تورم منفی 0.83 درصدی بیشترین تاثیر را در کاهش تورم داشته است.

بانک مرکزی اروپا برای پیشبرد اهداف خود دستیابی به تورم دو درصدی را هدفگذاری نموده و باقی ماندن تورم در چنین سطحی کار کریستین لاگارد، رئیس جدید این بانک را سخت خواهد ساخت.

در بین کشورهای عضو منطقه یورو، بالاترین تورم مربوط به مجارستان با 3.9 درصد بوده است و پس از این کشور نیز لهستان با 3.8 درصد و جمهوری چک با 3.6 درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین تورم ثبت شده مربوط به یونان با منفی 2.1 درصد بوده است و پس از این کشور، یونان با منفی دو درصد و استونی با منفی 1.3 درصد قرار دارند.

در بین دیگر کشورهای اروپایی نیز نرخ تورم آلمان صفر درصد، فرانسه 0.9 درصد، اتریش 1.8 درصد و هلند 1.6 اندازه گیری شده است.

در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ تورم ایسلند 0.9 درصد، سوییس منفی 1.2 درصد و نروژ 1.1 درصد اندازه گیری شده است.

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1098

به "اتحادیه اروپا خبرداد؛ افزایش نرخ تورم در منطقه یورو!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا خبرداد؛ افزایش نرخ تورم در منطقه یورو!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید