ارائه آثار ادبی نفیس حمایت های شایسته مسئولان فرهنگی را می طلبد

به گزارش مجله آرنا ، کتاب غایب که توسط حسن بیانلو تألیف و از سوی انتشارات سوره مهر روانه بازار نشر شده است در سی وهشتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی به عنوان اثر شایسته تقدیر شناخته شد.

ارائه آثار ادبی نفیس حمایت های شایسته مسئولان فرهنگی را می طلبد

نویسنده کتاب غایب درباره فعالیت های فرهنگی و پژوهشی به خبرنگار ایبنا گفت: با توجه به اینکه دانش آموخته رشته ادبیات نمایشی هستم، تا کنون سه کتاب نگاشته ام که دو تا از آنها موضوعات پژوهشی داشته اند و چند سال نیز عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی واحد هنر بودم و در سمینارهای علمی نیز شرکت می کردم و طرح پژوهشی با عنوان نمایش خلاق ارائه کردم که در جهاد دانشگاهی به مرحله اجرا رسید و بر اساس آن در سطح گسترده ای در شهرستان های استان تهران به مدت چند سال معلم های مقطع ابتدایی را آموزش دادیم و اجرای طرح را در مدارس دنبال کردیم.

وی در ادامه درباره کتاب غایب و اهمیت آن اظهار کرد: اوایل دهه 90 بود که انتشارات سوره مهر تصمیم گرفت مجموعه ای درباره معصومین(ع) منتشر کند و نگارش هر جلد از کتاب ها را به نویسنده ای سپرد. خوشبختانه قرعه نگارش درباره امام زمان (عج) به نام من افتاد و کار نگارش کتاب یک سال زمان برد.

بیانلو اضافه نمود: کتاب غایب زندگینامه ای داستانی است که به شکل سرگرم نماینده ای برای نوجوانان و جوانان نوشته شده است. تعداد داستان ها درباره امام زمان(ع) بسیار کم است، زیرا ایشان بیشتر عمرشان را غایب بودند و داستان هایی هم که نگارش شده، به زندگینامه مادر این امام بزرگوار اختصاص دارد که از روم آمده و با امام حسن عسکری(ع) ازدواج کردند؛ اما بنده در کتاب غایب بیشتر به شخصیت حضرت امام عصر(عج) پرداخته و حال و هوای زمانه ایشان را برای مخاطب نوجوان و جوان بازگو نموده ام.

این نویسنده عنوان نمود: چالش من برای نگارش کتاب غایب این بود که درباره شخصیتی می نوشتم که به محض تولد غایب می شوند و بیشتر عمرشان در زمانی که امام حسن عسکری(ع) زنده بودند و حتی پس از شهادت ایشان، در غیبت می گذرد؛ به عنوان نویسنده ای که درباره امام زمان می نویسد، سعی کردم راهی پیدا کنم تا به شکل پیوسته ای زندگینامه این امام بزرگوار را روایت کنم.

وی درباره جوایز کتاب سال گفت: در نظر دریافت جوایز ادبی و همچنین توجه به آثار نویسندگان، ایجاد انگیزه می نماید و نویسندگان بیشتر کوشش خواهند کرد تا آثار ارزشمندتر و شایسته تری را خلق نمایند که این مسأله جای تشکر از مسئولان فرهنگی کشور را دارد.

بیانلو با اشاره به اثر جدیدی که در دست نگارش دارد، عنوان نمود: علاوه بر نگارش کتاب در حوزه فیلمنامه و نمایشنامه نویسی هم فعالیت می کنم و در حال حاضر مشغول نگارش یک فیلم نامه هستم.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1430

به "ارائه آثار ادبی نفیس حمایت های شایسته مسئولان فرهنگی را می طلبد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه آثار ادبی نفیس حمایت های شایسته مسئولان فرهنگی را می طلبد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید