ارزیابی مجدد مناطق متاثر از زمین لرزه سی سخت

به گزارش مجله آرنا، خبرگزاری خبرنگاران-سخنگوی جمعیت هلال احمر: امروز دوباره بازدید میدانی با همکاری تیم های عملیاتی و تیم های ارزیاب هلال احمر از مناطق متاثر از زمین لرزه انجام شد.

ارزیابی مجدد مناطق متاثر از زمین لرزه سی سخت

به گزارش مجله آرنا، آقای محمد حسن قوسیان مقدم با اشاره به وقوع زمین لرزه 5.6 ریشتری در استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: در پی وقوع این زمین لرزه در ساعت 22 و 5 دقیقه، ستاد مدیریت بحران در جمعیت هلال احمر تشکیل شد.

وی اضافه کرد: در دقایق اولیه وقوع زمین لرزه 40 نیروی ارزیاب با بکارگیری 12 دستگاه خودرو از شهر یاسوج و استان اصفهان به منطقه اعزام شدند؛ چون بر اثر وقوع این زمین لرزه 147 روستا و یک شهر تحت تاثیر بودند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به ارزیابی های اجرا شده از سوی تیم های ارزیاب این جمعیت، گفت: 121 روستا در استان کهگیلویه و بویراحمد و 26 روستا در استان اصفهان، ارزیابی شدند و بر این اساس 24 هزار نفر در این روستا ها متاثر از وقوع زمین لرزه بودند، تخریب بنا ها در شهرستان سی سخت و روستا های اطراف بین 20 تا 40 درصد براورد شد.

وی گفت: برای اسکان اضطراری هموطنان متاثر از زمین لرزه علاوه بر تجهیزات امدادی موجود در استان در همان ساعات اولیه 500 دستگاه چادر از استان های فارس و اصفهان به منطقه ارسال شد. بعلاوه سه کامیون تجهیزات شامل چادر امدادی و پتو از شهر یاسوج به سی سخت ارسال شد.

قوسیان مقدم توضیح داد: در یکی از سالن های ورزشی 60 دستگاه چادر امدادی برای اسکان اضطراری هموطنان متاثر از زمین لرزه برپا شد، اما مراجعه ای برای اسکان نداشت.

دبیرکل جمعیت هلال احمر تاکید نمود: اقلام زیستی و غذایی مورد احتیاج متاثران از زلزله در شهرستان سی سخت موجود است و امروز دوباره بازدید میدانی با همکاری تیم های عملیاتی و تیم های ارزیاب هلال احمر از مناطق متاثر از زمین لرزه اجرا شده است.

قوسیان مقدم یادآور شد: نیرو های امدادی هلال احمر استان های خوزستان، فارس، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد در حالت آماده باش کامل قرار دارند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1415

به "ارزیابی مجدد مناطق متاثر از زمین لرزه سی سخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزیابی مجدد مناطق متاثر از زمین لرزه سی سخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید