از دوشنبه هرمزگان بارانی می گردد

به گزارش مجله آرنا، کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان گفت: دریا روزهای دوشنبه و سه شنبه با افزایش بادهای جنوب شرقی و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با افزایش بادهای غربی نسبتاً مواج پیش بینی می گردد.

از دوشنبه هرمزگان بارانی می گردد

به گزارش مجله آرنا به نقل از ایسنا، مرضیه سی سی پور افزود: امروز شرایط جوی و دریایی آرامی برروی استان حاکم خواهد بود و پدیده غالب در ساعات بعد از ظهر گذر ابر پیش بینی می گردد.

وی توضیح داد: از روز یکشنبه با نفوذ سامانه بارشی از سمت جنوب غرب کشور، به تدریج افزایش ابر و برروی خلیج فارس رگبار باران و رعد و برق پیش بینی می گردد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان با بیان این که از روز دوشنبه با افزایش بادهای جنوب شرقی ضمن متلاطم شدن مناطق دریایی، بارش ها در مناطق غربی استان شروع و بتدریج سایر نقاط استان را نیز در بر می گیرد، اظهار کرد: فعالیت سامانه بارشی تا روز چهارشنبه در استان قابل ملاحظه خواهد بود و سبب رگبار باران و رعد و برق گاه تگرگ، افزایش لحظه ای سرعت باد، آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی خواهد شد.

وی با اشاره به این که این سامانه روز پنجشنبه از استان خارج خواهد شد، افزود: دریا روزهای دوشنبه و سه شنبه با افزایش بادهای جنوب شرقی و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با افزایش بادهای غربی نسبتاً مواج پیش بینی می گردد.

سی سی پور در سرانجام افزود: از نظر دمایی از فردا افزایش نسبی دمای کمینه، حین فعالیت سامانه بارشی کاهش دمای بیشینه و سرانجام هفته کاهش دمای کمینه پیش بینی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 545

به "از دوشنبه هرمزگان بارانی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از دوشنبه هرمزگان بارانی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید