استوکس و ابهام 150 هزار دلار، چرا پرسپولیس به فیفا شکایت نمی کند؟

به گزارش مجله آرنا، با وجود این که نزدیک به یک سال از ترک پرسپولیس توسط مهاجم ایرلندی می گذرد اما باشگاه هیچ شکایتی به فیفا مطرح نکرده تا از حقوق خود دفاع کند.

استوکس و ابهام 150 هزار دلار، چرا پرسپولیس به فیفا شکایت نمی کند؟

به گزارش مجله آرنا، زمانی که یحیی گل محمدی تازه راهنمایی پرسپولیس را بر عهده گرفته بود، از باشگاه خواست آنتونی استوکس را به خدمت بگیرد تا این گونه مشکل پرسپولیس در خط حمله رفع گردد. با وجود این که همه از رفتارهای غیرحرفه ای این مهاجم ایرلندی مطلع بودند، محمد حسن انصاری فرد (مدیرعامل وقت) تیمی را به دوبی فرستاد تا مقدمات به خدمت دریافت این مهاجم ایرلندی را انجام بدهند اما اصرار استوکس برای دریافت پیش پرداختش کار را برای انعقاد قرارداد سخت نموده بود. در نهایت با گذشت یک هفته، در نهایت پرسپولیس 150 هزار دلار از قرارداد 270 هزار دلاری او که برای 6 ماه منعقد شده بود را نقدا پرداخت کرد تا قرارداد از سوی این بازیکن به امضا برسد.

استوکس به ایران آمد اما آن قدر اضافه وزن داشت که احتیاج به چند هفته تمرین داشت. با این حال در بعضی بازی ها چند دقیقه ای به میدان آمد که نشان می داد از آمادگی مطلوب به دور است. در نهایت پس از سفر پرسپولیس به شارجه امارات، برای ملاقات برابر این تیم در لیگ قهرمانان آسیا و در راه بازگشت، او از کادر فنی مرخصی چند روزه گرفت تا به استراحت بپردازد اما دیگر هیچگاه به ایران بازنگشت. پس از این اتفاق انصاری فرد و مسوولان باشگاه مدعی بودند به لطف قرارداد محکمی که با او منعقد نموده اند، از تمام حقوق باشگاه دفاع می نمایند و این بازیکن نه نتها باید 150 هزار دلار دریافتی را پس بدهد، بلکه با جرایمی هم روبرو خواهد شد.

حالا یک سال از آن موضوع می گذرد و انصاری فرد رفت و رسول پناه آمد و در آخر جعفر سمیعی روی جایگاه مدیرعاملی پرسپولیس نشست اما هیچکدام از این مدیران پیگیر پرونده این بازیکن ایرلندی در فیفا نبودند. یعنی در واقعا پرسپولیس اصلا شکایتی در فیفا علیه این بازیکن طرح ننموده و فقط در قالب چند نامه پیگیر موضوع از سوی کیمته معین شرایط بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال ایران بوده است.

در این باره ابراهیم شکوری، سخنگوی باشگاه پرسپولیس در نشست خبری 13 دی ماه 1399 خود به صراحت گفت: در مورد پرونده استوکس هم باید بگویم طی روزهای آینده از او هم شکایت می کنیم. با این حال و با گذشت یک ماه از این نشست خبری، هنوز طرح شکایتی از سوی پرسپولیس به فیفا انجام نشده است.

درباره این که چرا پرسپولیس از آنتونی استوکس به فیفا شکایت نمی کند، خبرنگار مجله آرنا از ابراهیم شکوری، سخنگوی باشگاه پرسپولیس سوال پرسید که او حاضر به پاسخگویی به این سوال نشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1419

به "استوکس و ابهام 150 هزار دلار، چرا پرسپولیس به فیفا شکایت نمی کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استوکس و ابهام 150 هزار دلار، چرا پرسپولیس به فیفا شکایت نمی کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید