اعلام تغییر مقررات سفر ایرانی ها به ترکیه

به گزارش مجله آرنا، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، تغییر مقررات سفر ایرانی ها به ترکیه صورت گرفت.

اعلام تغییر مقررات سفر ایرانی ها به ترکیه

قضیه چیست؟

طبق مقررات این کشور، ورود مسافر با تابعیت ایرانی با مجوز اقامتی یا به صورت توریستی به ترکیه بدون مانع است. اما شیوع نوع جدید ویروس کرونا از انگلستان بار دیگر مقررات سفر را تغییر داده و حتی محدودیت هایی را در برخی مرزها ایجاد کرده است. آخرین بررسی ها نشان می دهد مرز هوایی ایران و ترکیه همچنان باز است و تردد مسافر بدون مانع انجام می شود اما ترکیه مقررات تازه ای را وضع کرده است.

بنا به دستورالعمل ها و پروتکل های جدید بهداشتی ترکیه که در مبادی ورودی این کشور برای همه اتباع خارجی به اجرا گذاشته، تمام مسافران ملزم شده اند پیش از پرواز، آزمایش PCR انجام دهند و گواهی منفی این تست را در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز، به زبان انگلیسی همراه داشته باشند تا در مبادی ورودی این کشور ارائه دهند.

این آزمایش باید در آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (دولتی یا خصوصی) انجام شود و حاوی مُهر آزمایشگاه باشد.

شرط سنی برای ارائه گواهی منفی کرونا در برخی پروازهای شرکت های ایرانی از بالای دو سال تعیین شده است؛ درحالیکه طبق پروتکل های بهداشتی این کشور، مسافران زیر شش سال از ارائه تست منفی کرونا معاف شده اند.

تا پیش از این، برخی شرکت های هواپیمایی مسافران ایرانی را از ارائه نتیجه این تست معاف کرده بودند. در پروازهای دیگر این راستا نیز مسافر ملزم بود نتیجه منفی آزمایش کرونا در محدوده 96 ساعت را ارائه دهد.

برخی پروازهای ایرانی از مسافران راستا ترکیه نیز خواسته اند فرم اظهارنامه ای را علاوه بر گواهی منفی تست کرونا تکمیل کنند تا هنگام ورود به فرودگاه های این کشور ارائه دهند.

اما در مقررات سفر به ایران تغییر خاصی مشاهده نمی شود. مسافران همانند گذشته، برای ورود باید نتیجه منفی تست کرونا تا 96 ساعت قبل از پرواز را ارائه دهند و از ورود اتباع خارجی که گواهی منفی تست کرونا را همراه نداشته باشند، جلوگیری خواهد شد. اتباع ایرانی نیز در صورت نداشتن این تست باید در محل مشخصی به مدت دو هفته قرنطینه شوند.

منبع: همگردی
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1337

به "اعلام تغییر مقررات سفر ایرانی ها به ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام تغییر مقررات سفر ایرانی ها به ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید