امیدواریم در پی اجرای رتبه بندی، معلمان به جایگاه واقعی خود دست یابند

به گزارش مجله آرنا، تهران (پانا) - عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به تشریح مزایا در جهت ارتقای جایگاه و معیشت معلمان بعد از اجرای نظام رتبه بندی فرهنگیان پرداخت.

امیدواریم در پی اجرای رتبه بندی، معلمان به جایگاه واقعی خود دست یابند

به گزارش خانه ملت، محمدرضا احمدی سنگری با ارزیابی مثبت از تصویب نظام رتبه بندی معلمان بعد از یک دهه پیگیری در مجلس، گفت: مجلس یازدهم از ابتدا بیان کرد که این موضوع را به طور جدی تا حصول نتیجه پیگیری می نماید چرا که رتبه بندی معلمان از این نظر دارای اهمیت است که اولا جایگاه آنها به معنای شناخت واقعی درجه ای که استحقاق آن را دارند و امتیازی که باید از آن بهره مند شوند، تعیین می گردد و این در حالی است که در گذشته تمام معلمان در یک جایگاه واحد قرار داشتند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در گذشته افرادی که 30 سال تدریس می کردند با افرادی که تنها 2 سال تدریس نموده بودند در یک جایگاه قرار داشتند اما با اجرای رتبه بندی معلمان جایگاه این دو با هم تفاوت داشته و درجات متفاوتی بر اساس سوابق و مدرک تحصیلی که دارند برای آنها لحاظ می گردد.

وی توضیح داد: در پی اجرای نظام رتبه بندی، دریافتی که معلمان خواهند داشت، تغییر پیدا خواهد نمود به این صورت که علاوه بر آنچه بر اساس خدمات کشوری دریافت می نمایند، مبلغ اضافه ای نیز به آنها پرداخت خواهد شد که از نظر مالی به نفع این قشر زحمتکش خواهد بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، تاکید نمود: امیدواریم در پی اجرای این مصوبه معلمان به جایگاه واقعی خود دست یافته و بعد از این از نظر معیشتی با مسئله ای روبرو نباشند و حداقل از یک رفاه نسبی برخوردار شوند و تحقق این مهم به تامین رضایت آنها منتهی گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1864

به "امیدواریم در پی اجرای رتبه بندی، معلمان به جایگاه واقعی خود دست یابند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیدواریم در پی اجرای رتبه بندی، معلمان به جایگاه واقعی خود دست یابند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید