بابانوئل؛12 میلیون تومان!

به گزارش مجله آرنا، در آستانه سال نوی میلادی خرید و فروش اقلام مربوط به کریسمس در ایران رونق گرفته است. قیمت ها نسبت به سال گذشته دو برابر شده، اما تقاضا برای اقلام کریسمس همچنان بالاست. اقلامی که فروشندگان می گویند از چین به شکل غیر رسمی وارد ایران می شوند.

بابانوئل؛12 میلیون تومان!

به گزارش تجارت نیوز، خیابان میرزای شیرازی قلب مرکز خرید و فروش اقلام مربوط به کریسمس در تهران است. هر چند هشدار ها درباره شیوع کرونای امیکرون زیاد شده، اما این روز ها میرزای شیرازی پاتوق خریداران اقلام مربوط به کریسمس است.

عصر زمستان است. هر چند عکسبرداری از مغازه ها ممنوع است، اما مردم با شال و کلاه از ویترین مغازه ها عکس می گیرند و بعد برای اطلاع از قیمت وارد مغازه می شوند. حتی کسانی که برای دیدن آمده بودند برای خرید جذب مغازه ها می شوند.

سال جاری قیمت وسائل کریسمس نسبت به سال گذشته دو برابر شده است. با این حال بازار جشن کریسمس شلوغ است. هر کسی به فراخور توان خود خرید می نماید. بعضی کاج و بابانوئل می خرند با گوی های الکترونیک. اما بعضی دیگر به تغییر رنگ گوی های درخت کریسمس بسنده نموده اند.

یکی از فروشندگان می گوید: سال جاری مردم بیشتر گوی درخت های خود را تعویض کردند. سال گذشته رنگ گوی ها صورتی کمرنگ بود، اما سال جاری سبز - آبی است.

بعضی هم می گویند، چون قدرت خرید مردم پایین آمده، فروشندگان ااز سود خود کم نموده اند تا بتوانند کالا های جشن کریسمس را بفروشند.

قیمت عروسک های بابانوئل از 450 هزار تومان آغاز تا 12 میلیون تومان فروش رفته است

قیمت بابانوئل چند؟

خریداران از جوراب با طرح های کریسمس گرفته تا درخت های کاج کوچک قیمت را جویا می شوند. حالا قیمت بابانوئل هم قیمت پراید در سال 91 شده است. قیمت عروسک های بابانوئل از 450 هزار تومان آغاز می گردد و به 12 میلیون تومان می رسد.

قیمت ها بالاست، اما متقاضی وسایل کریسمس زیاد است. نه فقط مسیحی ها که گویا غیرمسیحی ها هم خریدار وسایل کریسمس هستند.

تقاضا آن قدر زیاد است که بعضی از مغازه ها لباس یا بعضی سایز های بابانوئل را تمام نموده اند. خریداران ناامید نمی شوند. برای پیدا کردن کالا به سراغ مغازه های دیگر می رود.

درخت کریسمس 20 میلیون تومان!

درخت کریسمس تقاضای بالایی دارد و قیمت های مختلف. درخت کاج تزئینی کوچک فقط 120 هزار تومان است. درخت 60 سانتی متری از قیمت 450 هزار تومان آغاز می گردد تا 20 میلیون تومان. هر کدام از درخت های کریسمس مشتری خاص خود را دارد.

کسانی که قدرت خرید کمتری دارند به همان درخت های 60 سانتی یا کوچک تر که جنبه تزئینی و دکوری دارند، بسنده می نمایند.

اما بعضی مردم از خرید کاج صرف نظر می نمایند و به جای آن گوی می خرند. اما قیمت بعضی گوی ها هم زیاد است. از 850 هزار تومان تا سه میلیون و 500 تومان. البته این قیمت گوی های الکترونیک است که هم می چرخد و هم موزیکال است.

در این میان، اما برای لباس های زنانه و مردانه، کلاه بابانوئل یا جوراب هم تقاضا زیاد است. قیمت لباس زنانه کریسمس 220 هزار تومان و قیمت لباس مردانه 250 هزار تومان است. قیمت کلاه هم 50 تا 100 هزار تومان است.

قیمت درخت کریسمس از 450 هزار تومان آغاز می گردد تا 20 میلیون تومان!

قیمت شکلات و شیرینی چند؟

مغازه ها شلوغ است. آنقدر شلوغ که جای سوزن انداختن هم نیست. در پیاده رو ها بعضی زنان شمع های مربوط به کریسمس را می فروشند. بعضی دیگر شکلات و کوکی. قیمت شکلات ها هم مقرون به صرفه نیست. برند های خارجی از 150 هزار تومان آغاز می گردد تا بالای 200 هزار تومان.

کوکی های دست ساز هم هر کدام قیمتی دارد. قیمت این شیرینی های دست ساز هم از 60 هزار تومان آغاز می گردد، اما گران ترین آن 200 هزار تومان است.

واردات بابانوئل از چین!

اقلام کریسمس جزو کالا های لوکس است. فروشندگان خیابان میرزای شیرازی می گویند کالا های جشن کریسمس عمدتا به شکل غیررسمی از چین وارد ایران می شوند.

یکی از فروشندگان می گوید: اگر قرار باشد این کالا ها را از کشور های اطراف وارد کنیم، قیمت آن زیاد می گردد و نمی توانیم آن را در داخل بفروشیم. برای همین بیشتر کالا ها از چین وارد می گردد. آن هم به شکل غیررسمی. اینگونه قیمت آن هم کمتر می گردد. هم ما می توانیم سود کنیم و هم مردم می توانند خرید نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 19 بهمن 1400 بروزرسانی: 19 بهمن 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1875

به "بابانوئل؛12 میلیون تومان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بابانوئل؛12 میلیون تومان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید