برترین پیست اسکی تهران کدام است؟

به گزارش مجله آرنا، مدارس شهر تهران و شهرستان های اطراف فردا به علت بارش سنگین برف، تعطیلند. جمله ای که نویددهنده شال و کلاه و ساختن آدم برفی های دماغ هویجی بود. از آن روزها زمان زیادی نگذشته، اما چند وقتی می گردد که دیگر نه مدارس چون گذشته سرپا و حضوری هستند و نه برف چشم گیری علت شادی و تعطیلی دانش آموزان می گردد. اما در زمستان های خاکستری تهران؛ هنوز هم می توان شادی برف بازی را پیدا کرد. با چند کیلومتر رانندگی به اطراف شهر به پیست اسکی تهران می رسید. و خودتان را به یک برف بازی و ورزش مفرح با دوستانتان دعوت می کنید.

برترین پیست اسکی تهران کدام است؟

اگر در این روزهای زمستانی در پی چند ساعت سرگرمی زمستانی هستید؛ این بلاگ مجله آرنا تریپ راهنمای شماست. در ادامه درباره امکانات، موقعیت، قیمت بلیط اسکی، و برترین فصل رفتن به پیست های اسکی می توانید بخوانید. و این را بدانید که لازم نیست برای اسکی، حرفه ای باشید و در برترین پیست اسکی تهران، می توانید این ورزش مهیج را تجربه و امتحان کنید.

پیست اسکی دیزین

در سال 1348 بود که اولین دستگاه بالابر در پیست دیزین نصب و برای استفاده در دسترس عموم قرار گرفتند. پیست اسکی دیزین از آنجا که کامل ترین و مجهزترین پیست اسکی را داشته و در بین پیست های اسکی ایران معروفیت خاصی دارد. پایین ترین نقطه اسکی 2650 متر و بلندترین نقطه ارتفاعش 3600 متر بالاتر از سطح دریاست. این پیست اسکی به وسیله فدراسیون جهانی اسکی برای برگزاری مسابقات تایید شده و عنوان بین المللی را هم با خود یدک می کشد.

امکانات پیست اسکی دیزین

در پیست دیزین 2 تله سیژ، 4 تله کابین، 9 تله اسکی بشقابی و 1 تله اسکی چکشی قرار گرفته. اگر فکر می کنید حتما در برف و زمستان و سرما می توانید به پیست اسکی دیزین بروید، سخت در اشتباهید! چرا که دیزین 24 پیست اسکی مختلف دارد. حتی پیست اسکی روی چمن هم اینجا پیدا می شود و مقصدی چهار فصل است. در پیست اسکی روی چمن دیزین، فعالیت های مختلفی مانند دوچرخه سواری کوهستانی و کایت سواری هم قابل انجام هستند.

از دیگر پیست های اسکی دیزین به پیست یو و پیست اسنوپارک برای حرفه ای های اسنوبرد، و پیست مبتدی برای کسانی که می خواهند اسکی یاد بگیرند، می توان اشاره نمود. علاوه بر این ها، در مجموعه دیزین چندین رستوران متنوع هم قرار گرفته که آن را به مکانی همه چیز تمام تبدیل می نماید.

هتل و شاله دیزین

اگر راهی دیزین هستید، برای اقامت لازم نیست نگران باشید. در بزرگ ترین پیست اسکی تهران هم در هتل می توانید اقامت کنید و هم در شاله (Chalet) یا شَلِه های دیزین. هتل جهانگردی دیزین و هتل گاجره دیزین، 2 هتل مجموعه دیزین هستند. شله های دیزین هم کلبه های کوهستانی هستند که اقامتی منحصر به فرد را در آن ها می توانید تجربه کنید.

برترین زمان پیست اسکی دیزین

به طور کلی از اول آذر تا اواخر اردیبهشت ماه را می توان از برترین زمان های رفتن به پیست اسکی دیزین دانست.

مسیر تهران به دیزین

پیست اسکی دیزین 74 کیلومتر از کرج فاصله دارد. یکی از مسیرهای رفتن به دیزین جاده چالوس و یکی هم آزادراه تهران شمال است. مسیر سومی که می توانید برای دیزین رفتن انتخاب کنید، مسیر جاده لشکرک و شمشک دیزین است. در انتخاب این راه حواستان به آخرین خبرهای هواشناسی و برف باشد، چراکه امکان بسته شده جاده در نیمه دوم سال بسیار زیاد است.

راهنمای سفر به تهران و تهران گردی

پیست اسکی توچال

پیست اسکی توچال نزدیک ترین پیست اسکی تهران با دسترسی راحت برای هواداران اسکی است. توچال علاوه بر اینکه مکانی مناسب و معروف برای کوهنوردی است، یکی از برترین پیست های اسکی در تهران را هم داراست. بالاترین نقطه 3850 متر و پایین ترین نقطه پیست توچال 3500 متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

امکانات پیست اسکی توچال

در پیست توچال امکان اسکی برای حرفه ای ها و کسانی که می خواهند اسکی یاد بگیرند وجود دارد. یک تله اسکی، یک تله سیژ، رستوران و مدرسه اسکی از امکانات مجموعه توچال است. علاوه بر آن، توچال سه پیست اسکی مختلف دارد: پیست اسکی ایستگاه هفتم (دامنه غربی)، پیست اسکی ایستگاه هفتم (قله) و پیست اسکی از ایستگاه هفتم به پنجم.

هتل توچال

اگر خواستید شب را در یکی از مرتفع ترین هتل های ایران بگذرانید، هتل پارسیان توچال گزینه ای مناسب خواهد بود. این هتل 3 ستاره اتاق و سوئیت های مجهزی دارد و از منظره پیست در طول اقامتتان بهره مند خواهید شد.

برترین زمان پیست اسکی توچال

پیست توچال در ارتفاع بالایی قرار گرفته و تقریبا در طول 8 ماه، از اواسط آبان تا اواسط خرداد ماه، برای اسکی مناسب است.

مسیر رفتن به توچال

برای اسکی در توچال باید خودتان را از بزرگراه چمران تهران، به خیابان یمن و انتهای خیابان ولنجک برسانید.

پیست اسکی آبعلی

پیست اسکی آبعلی قدیمی ترین پیست اسکی تهران است. برای اولین بار در سال 1332 دستگاه های بالابر به پیست آبعلی اضافه شدند. نه تنها برای اسکی، بلکه برای برف بازی و تیوپ سواری هم می توانید راهی آبعلی شوید. ارتفاع پایین ترین نقطه 2400 متر و بالاترین نقطه پیست آبعلی 2650 متر از سطح دریاست.

امکانات پیست اسکی آبعلی

در پیست اسکی آبعلی، 5 پیست مختلف قرار گرفته. علاوه بر آن، تله کابین، تله سیژ، و چندین تله اسکی بشقابی و چکشی هم قابل استفاده است. رستوران های متنوع برای صرف غذا و هتل آبعلی برای اقامت در دسترس هستند. اگر هم اسکی بلد نبودید، مدرسه اسکی آبعلی این ورزش هیجان انگیز را به شما آموزش می دهد.

برترین فصل پیست اسکی آبعلی

پیست آبعلی از دی تا آخر اسفند ماه برای اسکی آماده است. البته که آبعلی به خاطر آب و هوای خوب و نزدیکی اش به تهران، حتی در تابستان هم مقصد خوبی است و برای تنیس، سوارکاری و کایت سواری هم به آبعلی می توانید بروید.

مسیر تهران به آبعلی

از مرکز تهران تا آبعلی حدود 75 کیلومتر و 1 ساعت و 15 دقیقه با خودرو فاصله است. برای رفتن به پیست اسکی آبعلی باید به دماوند و بعد از جاده هراز خودتان را به مقصد برسانید.

پیست اسکی دربندسر

یکی دیگر از پیست های اسکی نزدیک تهران، پیست اسکی دربندسر است که فاصله کمی با پیست بین المللی دیزین هم دارد. این پیست شاید تنها پیست اسکی ایران باشد که دستگاه برف ساز دارد. پیست دربندسر در سال 1361 شروع به کار نموده. ارتفاع بالاترین نقطه 3570 متر و پایین ترین نقطه پیست 2670 متر از سطح دریاست.

امکانات پیست اسکی دربندسر

پیست اسکی دربندسر یکی از برترین مکان ها برای یادگیری اسکی است. اگر هم علاقه مند بودید در کلاس های اختصاصی اسکی با مربیان حرفه ای می توانید شرکت کنید. تله سیژ، تله کابین، تله اسکی چکشی و بشقابی از دیگر امکانات پیست دربندسر هستند. لذت صرف غذا و نوشیدنی در کافه و رستوران با منظره زیبای طبیعت اطراف برایتان دوچندان خواهد شد.

برترین زمان برای رفتن به پیست اسکی دربندسر

دربندسر یکی از مکان های سرگرمیی نزدیک تهران در همه فصل هاست. در بین ماه های آذر تا اردیبهشت برای اسکی و لذت بردن از هوای برفی می توانید به دربندسر بروید. علاوه بر آن، تابستان هم مکان خوبی برای دوری از هوای گرم تهران و استفاده از آب و هوای خوب کوهستانی منطقه است.

مسیر تهران دربندسر

برای رفتن به پیست اسکی دربندسر از تهران در همه فصل ها از جاده لشکرک - فشم می توانید بهره ببرید. مسیر دیگر، کرج - گچسر است که به خاطر شرایط جوی بهتر است تنها در تابستان از آن تردد شود. فاصله تهران دربندسر 50 کیلومتر با 1 ساعت و 20 دقیقه رانندگی است.

پیست اسکی شمشک

پیست اسکی شمشک از سال 1327 شروع به کار نموده و در سال 1337، تله اسکی در این مجموعه نصب شد. چیزی که پیست شمشک را از دیگر پیست های اسکی تهران مجزا نموده، پایه گذاری اسکی شبانه است. هرچند ممکن است به دلیل شرایط آب و هوایی پیست در طول روز باز ولی در شب بسته باشد. ارتفاع پست ترین نقطه 2550 متر و بلندترین نقطه پیست اسکی شمشک 3050 متر از سطح دریاست.

امکانات پیست اسکی شمشک

پیست های مختلفی را برای اسکی می توان انتخاب کرد. در مجموعه شمشک 4 پیست واقع شده است که یکی از آن ها برای افراد مبتدی، یکی برای اسکی در شب، و دو پیست دیگر با طول های 1850 و 1950 متر هستند. دستگاه های تله سیژ، تله اسکی بشقابی و چکشی هم از دیگر امکانات پیست شمشک به شمار می روند.

هتل شمشک

شمشک چندین هتل دارد؛ هتل جهانگردی شمشک، بوتیک هتل شمشک و هتل بارین یا مجموعه گل یخ شمشک (از هتل های خاص ایران). با وجود گزینه های زیاد برای اقامت در شمشک، نگرانی بابت هتل در زمان سفرتان نخواهید داشت.

برترین فصل پیست اسکی شمشک

در زمستان و برای اسکی از آذر تا فروردین می توانید به پیست اسکی شمشک بروید. البته از پیست اسکی تابستانه در دیگر فصول سال می توان استفاده کرد.

مسیر تهران به شمشک

مسیر جاده لشکرک - فشم در دسترس ترین مسیر تهران به شمشک شناخته می شود. از مرکز شهر تهران تا پیست اسکی شمشک حدود 55 کیلومتر فاصله است و حدود 1 ساعت و 20 دقیقه از مرکز شهر راه خواهید داشت.

پیست اسکی خور

در بین فهرست پیست اسکی تهران، پیست خور یکی از نام هایی است که کمتر به گوشمان خورده. تاسیس پیست اسکی خور به دهه 1350 بر می شود و ارتفاع پیست از سطح دریا بین 2800 تا 3000 متر است.

امکانات پیست اسکی خور

اسنوموبیل، تله اسکی، مدرسه اسکی و کمپ قله از امکانات پیست خور هستند. 2 پیست اسکی هم با طول های 1850 و 350 متر در اینجا قرار دارند. در اطراف پیست هم می توان یخ نوردی، پیاده روی و دوچرخه سواری انجام داد.

مسیر تهران به خور

برای رفتن به پیست اسکی خور باید به سمت سد کرج و روستای خور برانید. قبل از سد امیرکبیر یا کرج با مشاهده تابلوی خوزنکلا به سمت شرق بروید. پس از آن تابلوی پیست اسکی خور تا مقصد راه را به شما نشان می دهد و پس از 15 کیلومتر رانندگی در این جاده، به مقصد خواهید رسید.

نکته مهم درباره پیست خور

مسیر سرسره بازی و تیوپ سواری در بیرون محوطه پیست خور ناهموار و خطرناک است. و هرساله بسیاری از افراد در اینجا دچار جراحت می شوند. پیشنهاد می کنیم از بازی و تیوپ سواری در خور خودداری کنید.

قیمت اسکی در پاییز و زمستان 1400 چقدر است؟

تعرفه و قیمت بلیط اسکی با توجه به روز فرق دارد. قیمت اسکی در پیست های تهران و ایران در سال 1400 به این صورت خواهد بود:

شنبه ها (روزهای اول هفته): 100 تا 140 هزار تومان

یکشنبه ها تا چهارشنبه ها (اواسط هفته): حدود 180 هزار تومان

پنج شنبه و آدینه ها (آخر هفته): 200 تا 210 هزار تومان

10 پیشنهاد برای سفر در زمستان

آیا تجربه اسکی در این پیست ها را داشته اید؟ برترین پیست اسکی تهران از نظر شما کدام است؟ برای ما در زیر این بلاگ پست تجربه خود را کامنت بذارید.

منبع: اسنپ تریپ
انتشار: 24 آذر 1401 بروزرسانی: 24 آذر 1401 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 2100

به "برترین پیست اسکی تهران کدام است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین پیست اسکی تهران کدام است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید