تور ایتالیا ارزان: برترین زمان سفر به استکهلم؛ ونیز سرزمین شمالی

به گزارش مجله آرنا، برترین زمان سفر به استکهلم، پرجمعیت ترین شهر سرزمین های نوردیک، چه ماهی از سال است؟ برای داشتن اطلاعات بیشتر، ادامه مقاله را بخوانید.

تور ایتالیا ارزان: برترین زمان سفر به استکهلم؛ ونیز سرزمین شمالی

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا ارزان از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

یکی از کشورهای پربازدید در اسکاندیناوی، سوئد است. گردشگر در تمام سال در استکهلم یافت می گردد. استکهلم با وجود موزه ها، جزایر و غذاهای سنتی مشهور سوئدی، مقصدی منحصربه فرد و جالب برای سفر است. گردشگران از استکهلم، دروازه ورود به سوئد، به چشم انداز ها بدیع طبیعی، شهری خارق العاده و جاذبه های بی شمار دسترسی پیدا می نمایند. گردشگران حتی می توانند شانس خود را برای تماشا شفق قطبی، یکی از عجایب طبیعی هفتگانه دنیا، امتحان نمایند.

برترین زمان سفر به استکهلم بر اساس آب و هوا

اگرچه بیشتر گردشگران عاشق زیبایی استکهلم و مردم خون گرم آن هستند، به نظر می رسد تنها شکایت آن ها، آب و هوا باشد. آب و هوای شهر به دلیل موقعیت آن، تحت اثر جریان های گردابی است، که در بعضی مواقع معلوم سال، بسیار سخت و ناملایم، می گردد.

تابستان

بیشتر افراد، تابستان را در طول ماه های ژوئن تا آگوست (11 خرداد تا 10 شهریور) برای بازدید از استکهلم انتخاب می نمایند که دارای برترین آب و هوا در طول سال است. گردشگران با وجود روزهای آفتابی زیاد و دمای میانگین 18 درجه سانتی گراد، از قدم زدن در شهر و تجربه زیبایی های آن، بسیار لذت می برند.

پاییز و بهار

یکی از مزایای فوق العاده بازدید از استکهلم در پاییز یا بهار، تماشا گل های زیبا در حال شکوفه کردن است. بعضی از افراد می گویند این دو فصل حتی با شکوه تر از ماه های آفتابی تابستان است. تنها مشکل این دو فصل، احتمال بالای ریزش باران در زمان اقامت شما در بهار یا پاییز است.

زمستان

فصل زمستان که از اوایل اکتبر (9 مهر) آغاز می گردد، فصل آغاز زیاد لباس پوشیدن برای 5 ماه بعد و حتی بیشتر است. اگر در طول این فصل از شهر بازدید می کنید، بر طبق آب و هوای بسیار سرد، چمدان خود را ببندید و بدانید دما ممکن است تا 3.3- درجه سانتی گراد پایین بیاید. ریزش باران قطعی است، پس حتما، در سفر به استکهلم، چتر به همراه داشته باشید.

برترین زمان سفر به استکهلم بر اساس فصول

فصل داغ

جای شگفتی نیست که فصل داغ استکهلم و برترین زمان سفر به آن، در تابستان است. برای همین، قیمت بلیط های هواپیما به شهر و هزینه مکان های اقامتی، به طور قابل ملاحظه ای گران تر می گردد. در کنار آب و هوای عالی، بسیاری از کافه ها و جاذبه ها، برخلاف فصل خاموشی، آماده خوش آمدگویی به بازتماشامایندگان، هستند. فستیوال ها در طول فصل داغ، بیشتر رایج هستند. این رویدادها جایگزین جالب و هیجان انگیزی به جای چشم انداز ها طبیعی به شمار می آیند.

فصل های خلوت

با وجود سرمای غیرقابل تحمل در ماه های زمستانی، جای تعجب نیست که این فصل، فصل خلوت شهر محسوب می گردد. حتی با وجود نورهای کریسمس و فروشگاه های جالب، تعداد گردشگران به طرز قابل توجهی کاهش می یابد. اگرچه، اگر در این زمان از استکهلم بازدید می کنید، مراسم باله و تئاترهای فراوانی برای فرار از آب و هوای سرد، وجود دارند.

برترین زمان سفر به استکهلم بر اساس فستیوال ها و رویدادها

برترین زمان سفر به استکهلم بر اساس فستیوال ها و رویدادها به علایق شما بستگی دارد. بعضی فستیوال های بزرگ به دلیل شلوغی جمعیت، ممکن است برای شما جالب نباشند. برای دیگر موارد، زمان رفتن به جشن و تجربه کردن است. در ادامه، چندین رویداد و فستیوال آمده است که بنا بر سلیقه خود ممکن است بخواهید از آن ها اجتناب کنید یا از آن ها برای بیشتر لذت بردن از سفر خود به استکهلم بهره ببرید.

نخستین فستیوال موسیقی استکهلم

این فستیوال در 4 روز، اوایل ژوئن (اوایل تیر) هر سال در گاملا استان، برگزار می گردد. شما در این فستیوال با هنرمندان نوظهور و بعلاوه مشهور سوئدی و اروپایی و آثار تاثیرگزار آن ها روبه رو خواهید شد. شما می توانید از موسیقی دوره قرون وسطی، رنسانس و باروک، لذت ببرید.

فستیوال بین المللی فیلم استکهلم

این فستیوال رقابتی فیلم در تمام اروپای شمالی، در ده روز، فرصتی برای فیلم سازان جوان فراهم می نماید تا نام خود را به گوش دنیایان برسانند و آثار خود را معرفی نمایند. اگر در زمان این فستیوال در نیمه ماه نوامبر (اواخر آبان) در استکهلم بودید، مطمئن شوید که این رویداد را از دست ندهید.

فروشگاه های کریسمس

یکی از جاذبه های خوب ماه های زمستانی، فروشگاه های فوق العاده کریسمس هستند، به خصوص فروشگاه کریسمس اسکانسن که یکی از بزرگ ترین ها در کل کشور است. در طول آخر هفته ها، در این فروشگاه می توانید محصولات و آثار هنری منحصر به فرد سوئدی مانند زیورآلات کریسمس، غذاهای خوشمزه، شمع های تزئینی و چیزهای بسیار دیگری پیدا کنید و برای اعضای خانواده و دوستان تان، سوغاتی ببرید تا از آن ها برای تزئین خانه هایشان در تعطیلات، استفاده نمایند.

سوئد؛ آب و هوا و اقلیم

ویزگی اصلی اقلیم سوئدی، به عرض جغرافیایی آن بستگی دارد: تابستان بسیار کوتاه است و خورشید در حقیقت، غروب نمی نماید. زمستان طولانی نیز به همراه برف بسیار و تاریکی تقریبا مطلق است.

ماه دما (سانتی گراد) اندازه بارش (سانتی متر)
ژانویه1.1-4.3
فوریه1.1-3
مارچ2.82.5
آپریل8.33
می14.43.3
ژوئن19.44.6
جولای21.76.1
آگوست207.6
سپتامبر15.66.1
اکتبر9.44.8
نوامبر4.45.3
دسامبر1.75.1

حتی در ماه جولای (10 تیر تا 9 مرداد)، که به عنوان گرم ترین ماه در نظر گرفته می گردد، دما از 17 درجه سانتی گراد بالاتر نمی رود. اگر به فکر بازدید از کشور برای لذت بردن از طبیعت دست نخورده هستید، ماه می تا اواخر جولای (10 اردیبهشت تا 9 مرداد) را انتخاب کنید. در این زمان مکان های اقامتی به خصوص خوابگاه و اردوگاه ها، راحت تر یافت می شوند.

ماههفته اول (دما و بارش)هفته دومهفته سومهفته چهارم
ژانویه1.8 سانتی گراد- 4.1 سانتی متر2.5 سانتی گراد- 3.9 سانتی متر3.2 سانتی گراد- 3.7 سانتی متر3.9 سانتی گراد- 3.5 سانتی متر
فوریه1.1 سانتی گراد- 2.7 سانتی متر1.1 سانتی گراد- 2.4 سانتی متر1.1 سانتی گراد- 2 سانتی متر1.1 سانتی گراد- 1.7 سانتی متر
مارچ1.8 سانتی گراد- 2.4 سانتی متر0.9 سانتی گراد- 2.3 سانتی متر0.1 سانتی گراد- 2.1 سانتی متر1.1 سانتی گراد- 2 سانتی متر
آپریل6.9 سانتی گراد- 2.9 سانتی متر5.6 سانتی گراد- 2.8 سانتی متر4.2 سانتی گراد- 2.6 سانتی متر2.8 سانتی گراد- 2.5 سانتی متر
می12.9 سانتی گراد- 3.2 سانتی متر11.4 سانتی گراد- 3.2 سانتی متر9.8 سانتی گراد- 3.1 سانتی متر8.3 سانتی گراد- 3 سانتی متر
ژوئن18.2 سانتی گراد- 4.3 سانتی متر16.9 سانتی گراد- 4 سانتی متر15.7 سانتی گراد- 3.6 سانتی متر14.4 سانتی گراد- 3.3 سانتی متر
جولای21.1 سانتی گراد- 5.7 سانتی متر20.6 سانتی گراد- 5.4 سانتی متر20 سانتی گراد- 5 سانتی متر19.4 سانتی گراد- 4.6 سانتی متر
آگوست19.6 سانتی گراد- 7.2 سانتی متر19.2 سانتی گراد- 6.9 سانتی متر18.7 سانتی گراد- 6.5 سانتی متر18.3 سانتی گراد- 6.1 سانتی متر
سپتامبر14.5 سانتی گراد- 5.7 سانتی متر13.4 سانتی گراد- 5.4 سانتی متر12.3 سانتی گراد- 5 سانتی متر11.2 سانتی گراد- 4.6 سانتی متر
اکتبر7.9 سانتی گراد- 4.5 سانتی متر6.3 سانتی گراد- 4.2 سانتی متر4.8 سانتی گراد- 3.8 سانتی متر3.2 سانتی گراد- 3.5 سانتی متر
نوامبر3.2 سانتی گراد- 5.2 سانتی متر1.9 سانتی گراد- 5.1 سانتی متر0.7 سانتی گراد- 4.9 سانتی متر0.6 سانتی گراد- 4.8 سانتی متر
دسامبر1 سانتی گراد- 5.1 سانتی متر0.4 سانتی گراد- 5 سانتی متر0.3 سانتی گراد- 5 سانتی متر1 سانتی گراد- 4.9 سانتی متر

بنابراین، شما می توانید از چشم انداز زیبای خورشید در نیمه شب، در برترین شرایط ممکن لذت ببرید.

در سوئد چه کنیم

کشور سوئد به صورت عمودی کشیده شده است. استکهلم در قسمت جنوبی این کشور قرار گرفته است. موقعیت استکهلم آن را به انتخاب خوبی برای آغاز سفر تبدیل می نماید. ساخته شده بر روی 14 جزیره در دریای بالتیک، ونیز شمالی به وسیله دریا و پرواز، قابل دسترسی است. با وجود صدها موزه، قصر سلطنتی، خانه های سبک سوئدی وکسهلم و راستا فراموش نشدنی استیگ لارسون که رد قهرمانان این هزاره را دنبال می نماید، دلایل زیادی برای توقف طولانی در استکهلم خواهید داشت.

سپس می توانید به بازدید از وادستنا (Vadstena) بر روی دریاچه واترن (Vättern) بروید و قلعه و صومعه آن را تحسین کنید.

سپس، خود را در زیبایی های طبیعت با رفتن به شمال، غرق کنید. چشم اندازهای وسیع و آرامش بخش را بیابید. آبشارهای استورفرسن (Storforsen) در اروپا خارق العاده و منحصربه فرد هستند. جکموک (Jokkmok) به همراه پل های معلق روی آن، این دهکده لاپلندی، به مدار قطبی نزدیک است، در آنجا می توانید صنایع دستی زیبا و ساندویچ های گوشت گوزن پیدا کنید.

در نهایت کرونا (Kiruna) به همراه خانه های رنگارنگش، نقطه آغاز کوهنوردی به پارک آبیسکو به همراه چشم اندازهای فراموش نشدنی و فوق العاده، کوچه ها، محدوده کوهستانی و دریاچه ها است. در اینجا می توانید به نظاره خورشید نیمه شب بنشینید.

برنامه سفر شما هر چه باشد، آب، مهم ترین عنصر در کشفیات شما در کشور خواهد بود؛ فلات ها، رودخانه ها، راپیدها (نهرهای با سراشیبی تند) و صدهزار دریاچه.

در استکهلم چه کنیم؟ مکان ها، هتل ها، رستوران ها و توصیه ها

مرکز سوئد، استکهلم کمتر از یک میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر که بر روی جزیره هایی در امتداد ساحل دریای بالتیک ساخته شده است، با حضور آب و ده ها پل که حاشیه ها را به هم وصل می نماید، شناسایی می گردد. شهر دارای اقلیم قاره ای و دارای فصول بسیار متمایز، تابستان هایی معتدل و زمستان هایی سخت و ناملایم است.

شما می توانید از شهر قدیمی که روی استادزلمن (Stadsholmen) واقع شده است، به همراه خیابان های باریکش، قصر سلطنتی، کلیسای آلمانی و موزه افتخار بازدید کنید. جزیره جورگاردن (Djurgarden)، با وجود موزه واسا، موزه شمالی و پارک تفریح گرونا لاند (Gröna Lund) و بعلاوه منطقه سرمالم (Södermalm) به همراه کلوب های شبانه و میدان و پارک ماریاتورجه (Mariatorget)، مکان هایی جالب برای بازدید هستند.

تئاتر و اپراهای بسیاری در شهر برگزار می شوند. در شهر دو میراث تاریخی ثبت شده یونسکو خواهید یافت: قصر دروتینگهم (Drottningholm) و گورستان اسکگشیرکو گاردن (Skogskyrkogarden).

استکهلم دارای فرودگاه بین المللی و یک بندرگاه اصلی است. حمل و نقل در شهر بسیار پیشرفته است؛ مترو، تراموا و اتوبوس به راحتی در شهر یافت می گردد. شهر مجهز به راستا 700 کیلومتری برای دوچرخه سواری است. برای اقامت، می توانید از خوابگاه و هتل های بسیاری بهره ببرید، ولی بدانید قیمت ها نسبتا بالا هستند.

نکات اساسی در سوئد

هواپیما، قطار، اتوبوس، کشتی و دیگر انتخاب ها برای رسیدن به سوئد، در دسترس هستند.

وقتی به آنجا رسیدید، قطار و اتوبوس شما را تقریبا به همه جا می برند. شما بعلاوه می توانید با دوچرخه، دور شهر بگردید؛ راستاهای دوچرخه سواری بی شمار هستند و از آن ها خوب نگهداری می گردد. در پیچ و خم های خارج از جاده اصلی، روی موفقیت حساب نکنید!

پول رایج در سوئد، کرون سوئد است. زندگی در اینجا از فرانسه و انگلستان، گران تر است، بسته به این که چه چیزی بخورید یا بیاشامید. در عین حال می توانید رستوران هایی پیدا کنید که غذای ویژه روزشان، کمتر از 100 هزار تومان است و هتل هایی کوچک با اتاق هایی بین 250 تا 400 هزار تومان به ازای هر شب بگیرید.

به علاوه، اردوگاه و کابین ها بسیار رایج و برای عاشقان طبیعت، نسبتا مالی هستند. برای کاهش هزینه های غذا، به غذاهای محلی بر طبق سیستم وعده های غذایی تان، عادت کنید: یک صبحانه مفصل، کمی تنقلات به عنوان ناهار و شام حدود ساعت 6 عصر... .

برای برقراری ارتباط، بدانید انگلیسی رایج ترین زبان آنجا است. احتمالا در اوایل ورودتان، با سرمای سوئد، احساس ناراحتی خواهید کرد، اما در کنار این مساله، شما یاد خواهید گرفت که قدر آرامش طبیعت را بدانید.

چه زمانی به استکهلم برویم

ماهحداقل دمای میانگینحداکثر دمای میانگینحداقل دمای ثبت شدهحداکثر دمای ثبت شدهتعداد روزهای بارانی
ژانویه4-028-916
فوریه4-025-1314
مارچ3-422-1410
آپریل2912-2111
می7153-2711
ژوئن122013313
جولای152383413
آگوست142153214
سپتامبر101602514
اکتبر6107-1815
نوامبر2611-1116
دسامبر1-316-1317

هزینه روزانه گردشگری در استکهلم

هزینه یک روز اقامت در استکهلم حدودا 1,750,000 تومان است. هزینه های تخمین زده شده برای یک نفر در یک روز شامل موارد زیر است:

  • برانچ (وعده صبحانه که دیر خورده می گردد و جای دو وعده ناهار و صبحانه است) در رستوران سه ستاره
  • شام در رستوران سه ستاره
  • یک شب اقامت در هتل سه ستاره

این هزینه ها بسته به این که در ماه های داغ سال یا کمتر گردشگری به استکهلم سفر می کنید، تغییر می نماید. تخمین هزینه بالا در ماه های داغ در استکهلم صورت گرفته است تا برای برنامه ریزی در سفر، به عنوان منبع از آن بهره ببرید.

منبع: کجارو / besttimetogo.com / whentogo.org / thebesttimetovisit.com / thebesttimetovisit.com
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1880

به "تور ایتالیا ارزان: برترین زمان سفر به استکهلم؛ ونیز سرزمین شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ایتالیا ارزان: برترین زمان سفر به استکهلم؛ ونیز سرزمین شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید