بهره گیری از ایده های فناورانه برای ارتقای سهم بازار اجتناب ناپذیر است

به گزارش مجله آرنا، تهران (پانا) - رئیس اتاق شیراز کاهش هزینه و تسهیل در دسترسی را از ویژگی های نخستین نمایشگاه مجازی ایران برشمرد و تاکید کرد کرونا موجب شده تا تعداد قابل توجهی از کسب وکارها دچار رکود شوند و در این شرایط باید از ایده ها و اندیشه های نو برای رونق بخشی به فعالیت های اقتصادی بهره ببریم.

بهره گیری از ایده های فناورانه برای ارتقای سهم بازار اجتناب ناپذیر است

به گزارش اتاق بازرگانی ایران، رئیس اتاق شیراز برگزاری نمایشگاه مجازی ایران را ایده ای نوآورانه در راستای بهبود بخشیدن به شرایط کاری بنگاه ها و واحدهای اقتصادی دانست که تعداد زیادی از آنها به دلیل شرایط ناشی از شیوع کرونا دچار رکود شده اند. به باور او می توان با استفاده از این ظرفیت زمینه معرفی تولیدات و ارتباط موثر با طرف های تجاری را فراهم کرد.

جمال رازقی جهرمی گفت: نمایشگاه ها، نقش مهمی در توسعه کسب و کارها دارند و قسمت عمده معاملاتی که در جهان انجام می شود؛ پایه گذاری آن از نمایشگاه ها صورت می گیرد؛ بنابراین اکنون نزدیک به یک سال است که برگزاری نمایشگاه های فیزیکی با محدودیت هایی همراه شده است که البته هرکدام از دو نمایشگاه های مجازی و فیزیگی ویژگی هایی دارند که در نوع خود حائز اهمیت است.

او با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی ایران که قرار است 5 تا 20 اسفند 99 برگزار شود، شرح داد: در نمایشگاه های فیزیکی امکان حضور رو در رو، لغو کالا و چانه زنی بیشتر برای دو طرف وجود دارد؛ اما کاهش هزینه ها و دسترسی از هر مکان و زمان نیز از ویژگی های نخستین نمایشگاه مجازی ایران است و در شرایط کنونی چاره ای نیست جز آنکه از برگزاری نمایشگاه های مجازی استفاده کنیم.

رازقی جهرمی گفت: تبلیغات و اطلاع رسانی پیرامون برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی ایران آغاز شده است و اتاق ها از جمله اتاق شیراز تلاش می کند تا با اطلاع رسانی مناسب زمینه حضور و مشارکت بیشتر اعضا را فراهم کند.

او ادامه داد: اگرچه برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی ایران تجربه طولانی در ایران ندارد و با نخستین تجربه آن در بخش خصوصی می توان ارزیابی و برآورد دقیقی از دستیابی به اهداف، قراردادهای منعقد شده و سایر اهداف نمایشگاهی به دست آورد.

به اعتقاد رئیس اتاق شیراز پاندمی کرونا موجب شده است تا تغییرات اساسی در نحوه فعالیت برخی از بنگا ه ها ایجاد شود، در این میان گردشگری، رستوران داری، هتل ها، تالارها و برخی دیگر از مشاغل با رکودی عمیق روبرو شده اند؛ شرایطی که ممکن است تا مدت ها به شرایط گذشته برنشود و در این میان نیاز به نوآوری و ابتکاراتی در نحوه فعالیت کسب و کارها وجود دارد.

این فعال اقتصادی بیان نمود: نحوه کار رستو ران ها و بیرون برها با تغییراتی روبرو شده است و باید با استفاده از فضاهای فناورانه نحوه افزایش سهم از بازار را تغییر داد. توسعه فعالیت هایی که بر فضای الکترونیک طراحی می شود در یک سال گذشته با رشد مناسبی همراه شده است و مسیری که باید طی سال ها پشت سر گذاشته می شد، بنا بر ضرورت این اپیدمی سرعت گرفته است.

رازقی جهرمی درباره مشوق های ارائه شده برای برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی عنوان کرد: تجربه ای در این زمینه وجود ندارد اما به نظر می رسد میزان مشارکت فعالان اقتصادی را افزایش دهد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1375

به "بهره گیری از ایده های فناورانه برای ارتقای سهم بازار اجتناب ناپذیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره گیری از ایده های فناورانه برای ارتقای سهم بازار اجتناب ناپذیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید