درخواست ترکیش ایر برای افزایش پروازهای خود به ایران

به گزارش مجله آرنا، همزمان با بازگشت پروازهای بریتیش ایرویز به ایران، این بار ترکیش ایر در پی افزایش پروازها به ایران است.

درخواست ترکیش ایر برای افزایش پروازهای خود به ایران

همزمان با لغو تحریم ها و افزایش تقاضا برای حضور دربازار سفرهای هوایی ایران ازسوی شرکت خطوط هوایی بریتیش ایر ویز، ترکیش ایرنیز با درخواست رسمی برای افزایش پروازهای روزانه به تهران، کوشش های تازه ای را شروع کرد.

خطوط هوایی ترکیش ایر از مقامات سازمان هواپیمایی ایران خواست برای افزایش تعداد پروازهای خود به ایران مجوز لازم را صادر کند.

مدیرکل هواپیمایی ترکیش ایر با اعلام این خبر افزوده است که ترکیه درپی لغو تحریم های غرب علیه کشور همسایه میخواهد تا از فرصت های تازه برای همکاری های بیشتر بهره مند گردد.

تمل کوتیل مدیر شرکت هواپیمایی ترکیش ایر درادامه یادآور شد که طی درخواستی رسمی از تهران خواسته است که 3 پرواز به تعداد پروازهای روزانه ترکیش ایر افزوده گردد. درحال حاضر روزانه 6 پرواز از استانبول به تهران برقرار است. شرکت ترکیش ایر بعلاوه درخواست افزایش پرواز به دیگر مقصدهای گردشگری و شهرهای ایران دارد.

این درحالی است که اخیرا اختلافاتی میان این شرکت هواپیمایی با آٰژانس های مسافرتی ایران مطرح شده است.

درسال های گذشته همزمان با افزایش مسافران ایرانی علاقمند به سفرهای خارجی، تعداد قابل توجهی از ایرلاین های غیرایرانی ازکشورهای همسایه، با برنامه جدی و منظم، برای جذب این مسافران به طور گسترده ای وارد بازار سفرهای هوایی ایران شدند. .طبق آمارهای رسمی تا سال 93 حدود 27 ایرلاین خارجی در ایران مشغول فعالیت بوده و پروازهای منظمی را از تهران یا بعضی شهرهای دیگر کشورمان به مقصدهای مختلف اجرایی نموده اند.

در میان مقاصد مذکور، کشور ترکیه و بخصوص شهر استانبول از جایگاه خاصی برخوردار بوده و ماهانه هزاران ایرانی برای گردش و خرید به این شهر سفر می نمایند. از این رو ایرلاین های ترکیه نیز با برنامه ریزی های گسترده جهت جذب این مسافران وارد بازار سفرهای هوایی ایران شدند که شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین بیشتر سهم را دارا بوده است.

شرکت های ایرانی نیز در فضایی از امکانات نابرابر کوشش بسیار کردند که با خطوط هوایی ترکیه رقابت نمایند، اما به علت تحریم و برخورداری شرکت های خارجی از امکانات و تجهیزات و هواپیماهای مدرن و حمایت های اقتصادی دولتی، کار برای ایرلاین های ایرانی سخت شد.

سال گذشته سازمان هواپیمایی کشور چندی پیش به عنوان نماینده رسمی دولت در این حوزه به ترکیش ایرلاین دستور داد تعداد پروازهای خود را به ایران کاهش دهد تا فضا برای حضور جدی تر شرکت های ایرانی فراهم گردد.

منبع: CHN

عکاس: پگاه پاکزاد

منبع: کجارو
انتشار: 17 بهمن 1400 بروزرسانی: 17 بهمن 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1873

به "درخواست ترکیش ایر برای افزایش پروازهای خود به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست ترکیش ایر برای افزایش پروازهای خود به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید