دولت افغانستان: حمله بخشی از استراتژی صلح طالبان است

به گزارش مجله آرنا، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان با مسئول دانستن طالبان در ترورهای هدفمند اخیر گفت که این حملات بخشی از استراتژی صلح این گروه است.

دولت افغانستان: حمله بخشی از استراتژی صلح طالبان است

به گزارش دفتر منطقه ای مجله آرنا، صدیق صدیقی سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان با نسبت دادن ترورهای هدفمند اخیر به طالبان گفت که حمله و انکار راهبرد جنگی طالبان است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی مجله آرنا بخوانید. (کلیک کنید)

وی اضافه کرد: حمله و انکار، بخشی از استراتژی به اصطلاح صلح طالبان نیز است که کوشش می گردد از این طریق نظام افغانستان در افکار عمومی ملی و دنیای، تضعیف گردد و طالبان را به امید کاذب آن ها که در مذاکرات دست بالا داشته باشند، نزدیک سازد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی مجله آرنا بخوانید. (کلیک کنید)

روز گذشته نیز مسعود اندرابی وزیر کشور افغانستان در جلسه استماع سنای این کشور اظهارداشت که طالبان پس از توافق با آمریکا در اسفند سال گذشته حملاتش را برای امتیازگیری در مذاکرات تشدید نموده است.

احمدضیا سراج رئیس امنیت ملی افغانستان نیز نیز در این نشست گفت که از شروع امسال تا ابتدای دی ماه بیش از 18 هزار و 200 حمله در این کشور اجرا شده که طالبان مسئول 99 درصد این حملات بوده است.

این در حالی است که طالبان دولت را مسئول حملات هدفمند اخیر دانسته و تاکید نموده است که کابل این حملات را برای باقی ماندن در قدرت و جلوگیری از خروج نیروهای خارجی انجام می دهد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1340

به "دولت افغانستان: حمله بخشی از استراتژی صلح طالبان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت افغانستان: حمله بخشی از استراتژی صلح طالبان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید