اخبار سیاسی

عملکرد ناامید کننده بازار کار کانادا

با عملکرد ناامید کننده ماه نوامبر، نرخ بیکاری کانادا به حدود شش درصد افزایش پیدا کرد.

9 فروردین 1399

نخستین قربانی ویروس کرونا در ژاپن

به گزارش خبرنگاران به نقل از کیدو، کاتسونوبو کاتو وزیر بهداشت ژاپن گفت: ویروس جدید کرونا با نام رسمی کووید -19 (19-Covid) اولین قربانی خود را در کشورمان گرفته است.

8 فروردین 1399

برنامه اجباری لهستان برای مبارزه با کرونا: بیماران قرنطینه شده در خانه موظفند هر روز از خود سلفی بگیرند ، سرپیچی از ارسال عکس پس از 20 دقیقه با برخورد پلیس همراه می گردد

دولت لهستان برنامه ای اجباری را ایجاد نموده است که بر اساس آن بیماران مبتلا به کرونا موظفند هر روز سلفی بگیرند و ثابت نمایند در خانه مانده اند، در غیر این صورت پلیس با آنان برخورد می نماید.

7 فروردین 1399

پلوسی: سخنرانی سالانه ترامپ کلکسیونی از دروغ بود ، مردم آمریکا شایسته یک رئیس جمهور باشرف هستند

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با صدور بیانیه ای انتقادی شرح داد که سومین سخنرانی سالانه رئیس جمهور ترامپ، کلکسیون طولانی از دروغ هایی بود که با هدف گمراه کردن مردم آمریکا از عملکرد این دولت طراحی شده بود.

4 فروردین 1399

اعلام شرایط فوق العاده اضطراری در برزیل برای مقابله با کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، لوئیس مندتا وزیر بهداشت برزیل اعلام نمود که با توجه به شرایط موجود در خصوص ویروس کرونا، دولت علاوه بر اعلام شرایط فوق العاده و اضطراری ملی تصمیم گرفته شهروندان برزیلی را از شهر ووهان چین خارج کند.

3 فروردین 1399

ترامپ محدودیت استفاده از مین های ضد نفر را لغو کرد

رئیس جمهور آمریکا محدودیت های اعمال شده در زمان باراک اوباما علیه استفاده از مین های ضد نفر را کاهش داده است.

29 اسفند 1398

کریمی: فروش ماسک در سوپر مارکت های کنار داروخانه ؟! ، در توزیع اقلام بهداشتی مسائل جدی داریم

عضو کمیسیون مالی مجلس گفت: مردم در زمینه تهیه اقلامی چون ماسک در مضیقه هستند و بعضی اقلام در این شرایط با قیمت نامناسب در اختیار مردم قرار می گیرد، البته وقتی هم قرار است این اقلام در داروخانه ها پیدا گردد، پیدا نمی گردد.

29 اسفند 1398

غربت محصولات کشاورزی خراسان جنوبی

خبرنگاران/خراسان جنوبی خراسان جنوبی با داشتن خاک کویری محصولات بی نظیر کشاورزی دارد که در دنیا به فروش می رسند اما نامی از خراسان جنوبی بر روی آنان درج نشده است. خام فروشی بزرگترین معضل کشاورزی این منطقه است که کشاورزان را متضرر نموده است.

28 اسفند 1398

دوره آموزشی صنعتی کاربرد های فناوری نانو در پوشش دهی سطح بهمن ماه برگزار می گردد

دوره آموزشی صنعتی کاربرد های فناوری نانو در پوشش دهی سطح با هدف معرفی توانمندی های فناوری نانو ایران و دنیا 24 بهمن ماه 1398 برگزار می گردد.

26 اسفند 1398

راهی جز بازسازی سرمایه اجتماعی نیست

پیش تر عوامل فراوری به طور سنتی شامل کار، زمین و سرمایه فیزیکی و اقتصادی محسوب می شدند. ولی دو عامل مهم دیگر نیز باید به آنها اضافه نمود. اطلاعات و سرمایه اجتماعی. امروز سهم اطلاعات بسیار مهم تر از عوامل دیگر شده است؛ ولی در این میان اهمیت سرمایه اجتماعی...

24 اسفند 1398

نماینده مجلس: تصمیم AFC با نفوذ کشور عربستان گرفته شده است

رئیس کمیته فوتبال فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران بیشترین امنیت را در سطح منطقه و جهان دارد، تصمیم اخیر AFC در خصوص محرومیت ایران از میزبانی لیگ قهرمانان آسیا را بر اثر نفوذ عربستان بیان کرد.

20 اسفند 1398

تسلط ارتش و کمیته های مردمی یمن بر مناطق جدیدی در شرق صنعا

ارتش و کمیته های مردمی یمن بر مناطق جدیدی در شرق صنعا پس از درگیری با نیرو های وابسته به دولت دست نشانده سعودی در یمن، مسلط شدند.

20 اسفند 1398

عملیات مخفی در فدرال رزرو زیر ذره بین

خبرنگاران: صندوق بین المللی پول در گزارش اخیر خود نسبت به تداوم نااطمینانی های گسترده در اتمسفر جهانی هشدار داد و نوشت بروز نااطمینانی در سال 2020 می تواند رشد اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار دهد.

19 اسفند 1398

کلاهبرداری اپرا در سه کشور دنیا

شرکت اپرا که مدعی عرضه یک مرورگر اینترنتی ایمن است، حالا به اجرای طر ح هایی متهم شده که موجب نقض حریم شخصی و امنیت کاربران می گردد.

17 اسفند 1398

دولت ترامپ رکورددار سرک کشیدن در گوشی های آیفون شد ، بالغ بر 3 هزار درخواست رصد اطلاعات کاربران شرکت اپل

تیم کوک؛ مدیرعامل شرکت اپل در گزارشی جدید افشا کرد که دولت دونالد ترامپ به شکل منظم شرکت اپل را تحت فشار قرار داده تا داده های کاربران را رصد کند.

16 اسفند 1398

تدابیر شدید امنیتی در 11 پایگاه آمریکا و انگلیس در کویت

روزنامه کویتی القبس گفت که به دنبال تشدید تنش در منطقه، یازده سایت و مقر نیرو های ویژه آمریکایی و انگلیسی و خانه های دیپلمات هایشان در کویت تحت تدابیر شدید امنیتی قرار گرفته است.

14 اسفند 1398

5 پروژه عمرانی دانشگاه بیرجند به بهره برداری رسید

امروز با حضور عبدالرضا باقری، قائم مقام وزیر علوم 5 پروژه عمرانی در دانشگاه بیرجند افتتاح و یک پروژه کلنگ زنی شد.

13 اسفند 1398

کوهکن: عدم التزام به اسلام دلیل رد صلاحیتم است، بهتر بود قبل از اعلام، مدارکمان را می خواستند

نماینده لنجان به ارائه توضیحاتی درباره رد صلاحیتش برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم پرداخت و گفت که احتمالا دلیل این موضوع بحث ساختمان های مجلس باشد بهتر بود قبل از رد صلاحیت اسناد و مدارک را می خواستند تا توضیحاتی ارائه شود.

12 اسفند 1398

خبرنگار بی بی سی: سفیر انگلیس در تهران به لندن بازگشته است

خبرنگار شبکه بی بی سی جهانی به نقل از منابع وزارت خارجه انگلیس تایید کرد که راب مک ایر به لندن بازگشته است.

11 اسفند 1398

انگلیس به گزارش ایران درباره سقوط هواپیمای اوکراینی واکنش نشان داد

نخست وزیر انگلیس انتشار گزارش علت بروز حادثه برای هواپیمای اوکراینی را گام نخست مهمی در راستای تحقیقات درباره این سانحه مطرح کرد و گفت این مصیبت لزوم تنش زدایی در منطقه را برجسته کرد.

9 اسفند 1398
تعداد: (181)