دولت ترامپ به دنبال تمدید دائمی قانون استراق سمع عمومی

به گزارش مجله آرنا، دولت ترامپ به دنبال آن است تا از کنگره بخواهد قانونی را برای همواره تمدید کند که بر اساس آن، آژانس امنیت ملی این کشور اجازه جمع آوری اطلاعات و ضبط مکالمات تلفن های میلیون ها شهروند آمریکایی را خواهد داشت.

دولت ترامپ به دنبال تمدید دائمی قانون استراق سمع عمومی

به گزارش مجله آرنا، به نقل از پایگاه اینترنتی هیل، دن کوتس، مدیر اطلاعات ملی آمریکا که واپسین روزهای کاری خود را در این سمت پشت سر می گذارد، در نامه ای به سناتورهای آمریکایی نوشته که از کنگره می خواهد تمامی بندهای قانون موسوم به آزادی ایالات متحده را مجددا تصویب و تمدید کند؛ قانونی که مدت اعتبار آن تا سرانجام سال میلادی جاری است.

بر اساس این گزارش، گفته می گردد جمهوری خواستار ارشد در کمیته های کلیدی که بر تصویب این قانون نظارت دارند، از خواسته کوتس حمایت نموده اند.

در نامه مدیر فعلی اطلاعات ملی آمریکا که خطاب به اعضای ارشد کمیته اطلاعات و کمیته قضایی سنا نوشته شده، آمده است: حمایت جامعه اطلاعاتی و دولت را از تمدید دائم بندهای قانون آزادی آمریکا را که در دسامبر منقضی می گردد، اعلام می کنم.

وی ادامه داد: این قانون اختیارات امنیت ملی کلیدی در اختیار جامعه اطلاعاتی قرار می دهد و ما تمایل داریم که در مورد تصویب مجدد و تمدید دائمی آن با کنگره همکاری داشته باشیم.

کوتس در این نامه ادعا کرد که برنامه مربوط به ضبط مکالمات تلفنی متوقف شده اما دولت باید این اجازه را داشته باشد که در صورت احتیاج این برنامه را از سر گیرد.

وی مدعی شد، آژانس امنیت ملی برنامه ذخیره جزئیات مکالمات تلفنی را به تعلیق درآورده و جزئیات مکالمات به دست آمده در چارچوب این قانون را حذف نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 220

به "دولت ترامپ به دنبال تمدید دائمی قانون استراق سمع عمومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت ترامپ به دنبال تمدید دائمی قانون استراق سمع عمومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید