دیه و حبس مجازات عاملان قتل پسر پولدار

به گزارش مجله آرنا، 2 پسر جوان که با هدف اخاذی از پسر پولدار، وی را به قتل رسانده بودند از سوی قضات شعبه 5 دادگاه کیفری استان تهران به پرداخت دیه و حبس محکوم شدند.

دیه و حبس مجازات عاملان قتل پسر پولدار

به گزارش گروه حوادث مجله آرنا از مجله آرنا، رسیدگی به این پرونده از اسفند سال 95 با گزارش ربوده شدن پسر جوانی به نام شهرام شروع شد. پدر شهرام به پلیس گفت: پسرم پس از خروج از خانه دیگر بازنگشت و تلفنش را جوابگو نبود تا اینکه چند ساعت بعد پسری با تلفن خانه مان تماس گرفت و گفت شهرام را ربوده است.

از سوی دیگر مادر شهرام هم به مأموران گفت: پسرم با یکی از دوستانش به نام خسرو اختلاف داشته است. پس از آن پلیس برای دستگیری خسرو وارد عمل شد، اما دریافت او قصد خروج غیرقانونی از کشور را داشته که توسط پلیس مرزبانی دستگیر شده است. خسرو پس از بازداشت گفت: من و شهرام سال ها همدیگر را می شناختیم. می دانستم وضع اقتصادی خوبی دارد به همین خاطر با یکی از دوستانم به نام رضا به طمع سرقت پول هایش تصمیم گرفتیم او را بدزدیم. شهرام سگ گرانقیمتی داشت که آن را چند روز قبل دزدیدم و به خانه یکی از دوستان مشترک مان بردیم. بعد با شهرام تماس گرفتیم و گفتیم سگش آنجاست، اما وقتی او برای دریافت سگش آمد دست و پایش را بستیم. بعد از او خواستیم تا با پدرش تماس بگیرد و بگوید تا برایمان پول واریز کند، اما شهرام مقاومت کرد و ماهم به ناچار چند ضربه چاقو به او زدیم که چند ساعت بعد فوت کرد. پس از آن جسدش را داخل خودروی خودش گذاشتیم و او را در حاشیه شهر بهارستان دفن کردیم و تلفن همراه و پول هایی را که در جیبش بود سرقت کردیم.

پس از این اعترافات رضا 17 ساله نیز بازداشت شد و حرف های خسرو را تأیید کرد. با تکمیل تحقیقات و اعترافات متهمان، کیفرخواست صادر و پرونده آن ها برای رسیدگی به شعبه 5 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در ابتدای جلسه اولیای دم برای متهمان درخواست قصاص کردند و سپس متهمان در صندلی قرار دریافتد و هرکدام دیگری را به عنوان قاتل معرفی کردند. وقتی تحقیقات پلیس و پرس و جوی قضات دادگاه برای معین شدن عامل اصلی جنایت بی نتیجه ماند، قضات هر 2 متهم را به پرداخت نصف دیه و همچنین به اتهام آدم ربایی به 12 سال زندان محکوم کردند.

رضا همچنین به اتهام سرقت موبایل و پول های قربانی به 5 سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت محکوم شد و این حکم در دیوان عالی کشور هم مهر تأیید خورد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1360

به "دیه و حبس مجازات عاملان قتل پسر پولدار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیه و حبس مجازات عاملان قتل پسر پولدار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید