سقوط سه هزار واحدی بورس در انتها معاملات، کدام نمادها شاخص را زمین زدند؟

به گزارش مجله آرنا، خبرنگاران : شاخص کل بورس تهران در انتها معاملات امروز بازار سرمایه با ریزش 3 هزار واحدی در سطح یک میلیون و 211 هزار واحدی نهاده شد.

سقوط سه هزار واحدی بورس در انتها معاملات، کدام نمادها شاخص را زمین زدند؟

به گزارش مجله آرنا، شاخص کل بورس که در آغاز معاملات بازار سرمایه با افزایش تقاضا سبزپوش شد، در نیمه دوم معاملات با افزایش عرضه ها در حدود ساعت11:10 قرمزپوش شد و با افت 323 واحدی در سطح یک میلیون و 214 هزار واحدی ایستاد.

شاخص کل بورس تهران در خاتمه معاملات امروز بازار سرمایه با ریزش 3 هزار واحدی در سطح یک میلیون و 211 هزار واحدی نهاده شد. شاخص کل هم وزن نیز با افت 1206 واحدی همراه شد و 364 هزار و 874 واحد را ثبت کرد.

شاخص فرابورس اما 31 واحد رشد کرد و در ارتفاع 15 هزار و 515 واحد ایستاد. کگل، کچاد و فملی سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص داشتند و نمادهای وامید ، جم ، و شتران بیشترین اثر منفی را بر شاخص داشتند.

ارزش معاملات بورس امروز، حدود 6 هزار میلیارد تومان و ارزش معاملات فرابورس 4200 میلیارد تومان بود؛ همچنین شاهد خروج 720 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار بودیم. ارزش معاملات خرد امروز بازار نیز 6458 میلیارد تومان بوده است.

امروز شرایط نقدشوندگی بازار کمی بهبود یافت. حقوقی ها حدود 760 میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد6 هزار و 460میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی 20درصد یعنی هزار و 290 میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان 12درصد از کل معاملات شد.

و بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه فلزات اساسی، خودرو و ساخت قطعات و فرآورده های نفتی رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه های رایانه و فعالیت های وابسته به آن، هتل و رستوران و کاشی و سرامیک به نفع حقیقی ها تمام شد.

سه نماد خساپا، فولاد و شبندر لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی ها نیز بیشتر به نوری، زاگرس و ونوین معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری سایپا حدود 125میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران پتروشیمی نوری با رجحان حدود 22میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی ها در 36 نماد و افزایش سهام حقوقی ها در 117نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول 160میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم 890میلیارد تومان بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1225

به "سقوط سه هزار واحدی بورس در انتها معاملات، کدام نمادها شاخص را زمین زدند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط سه هزار واحدی بورس در انتها معاملات، کدام نمادها شاخص را زمین زدند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید