سیطره ارتش یمن بر بزرگترین اردوگاه نظامی ائتلاف سعودی در مأرب

به گزارش مجله آرنا، ارتش و کمیته های مردمی یمن در ادامه پیشروی های خود در شرق یمن پیروز به تسلط بر کَوفَل بزرگترین اردوگاه نظامی ائتلاف سعودی در مأرب شد.

سیطره ارتش یمن بر بزرگترین اردوگاه نظامی ائتلاف سعودی در مأرب

به گزارش گروه بین الملل مجله آرنا، نیرو های ارتش و کمیته های مردمی یمن پیشروی جدیدی در استان مأرب واقع در شرق یمن داشتند.

بر اساس گزارش وبگاه الخبر الیمنی، ارتش یمن کنترل اردوگاه کَوفَل بزرگترین اردوگاه نظامی ائتلاف سعودی در مأرب واقع در صراوح (که حدود ده کیلومتر از مأرب فاصله دارد) را در دست گرفت.

در همین زمینه رسانه های وابسته به دولت مستعفی یمن اذعان کردند که این اردوگاه سقوط کرده و دلیل آن را عملیات قوی ارتش یمن از سه محور به سمت مأرب دانستند.

در همین زمینه خبرنگار شبکه المنار در یمن گزارش کرد، ارتش و کمیته های مردمی یمن به الطلعه الحمراء در سه کیلومتری مأرب رسیده اند و درگیری ها طی دوازده ساعت گذشته بسیار شدید بوده است.

به موازات آن، ارتش یمن عملیات شدیدی دیگری علیه مواضع ائتلاف سعودی در جبهه قانیه در استان بیضاء در جنوب غرب مأرب آغاز کردند و این جبهه نیز در آستان سقوط است. اگر این اتفاق رخ دهد محاصره مأرب از سه جهت شمال، غرب و جنوب تکمیل خواهد شد.

در همین ارتباط، مارتینگریفیتس فرستاده سازمان ملل در امور یمن به منظور میانجی گری برای توقف پیشروی های ارتش و کمیته های مردمی یمن آخر هفته گذشته به صنعا آمد.

شبکه المسیره گزارش کرد که مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن حاضر به دیدار با گریفیتس نشده است که این امر نشانه عزم قاطع صنعا برای آزادسازی مأرب است.

مأرب آخرین و مهم ترین منطقه نفوذ اخوانی ها در جنوب شبه جزیره عربی و یمن محسوب می شود و ائتلاف سعودی-اماراتی می تواند با مدیریت درگیری در این استان تا حد بسیار زیادی به هدف خود برسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 811

به "سیطره ارتش یمن بر بزرگترین اردوگاه نظامی ائتلاف سعودی در مأرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیطره ارتش یمن بر بزرگترین اردوگاه نظامی ائتلاف سعودی در مأرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید