عینکی که موسیقی پخش می نماید

به گزارش مجله آرنا، یک شرکت چینی، نوعی عینک ابداع نموده که می تواند موسیقی پخش کند و جایگزین هدفون گردد.

عینکی که موسیقی پخش می نماید

شاید استفاده همزمان از عینک و هدفون برای بسیاری از افراد سخت باشد اما شرکت چینی میوزیک لنز(MusicLens) برای این مشکل، چاره ای یافته است.

این شرکت، نوعی عینک ارائه داده که قابلیت پخش موسیقی دارد. کاربر می تواند با استفاده از این عینک و دو ایرباد که در گوش قرار می گیرند، به موسیقی گوش دهد و تماس های تلفنی خود را نیز به طور مستقیم برقرار کند. این عینک ها طوری طراحی شده اند که هم عملکرد عینک و هم عملکرد یک ابزار صوتی را داشته باشند؛ در نتیجه می توان به راحتی از آنها هنگام رانندگی و یا قدم زدن استفاده کرد. میوزیک لنز، عینک های خود را در هر دو شکل طبی و آفتابی ارائه داده است.

در ابداع عینک های میوزیک لنز، از فناوری راهنمایی استخوانی(Bone Conduction) استفاده شده است. این فناوری، از استخوان های کوچک اطراف گوش استفاده می نماید تا صدا را با یاری لرزش هایی که پرده گوش را دور می زنند، به گوش داخلی منتقل کند. این عینک ها طوری عمل می نمایند که اگر موسیقی با صدای مناسبی پخش گردد، افراد اطراف کاربر نمی توانند صدا را بشنوند. همچنین از آنجا که کانال گوش به طور کامل مسدود نمی گردد، کاربر می تواند صداهای اطراف خود را نیز گوش کند. میوزیک لنز در این عینک ها، تنظیمات متفاوتی برای صدا قرار داده و آنها را به بلوتوث نیز مجهز نموده است. این عینک ها، سه حالت متفاوت برای تنظیم صدا دارند که به کاربران امکان می دهد بهترین تجربه گوش دادن به موسیقی را داشته باشند. کاربران می توانند با شارژ کامل عینک های میوزیک لنز، تا شش ساعت از آن استفاده نمایند.

گروه سازندگان میوزیک لنز درباره ابداع این عینک گفتند: ما پس از تکمیل گروه خود پیروز شدیم فرآیند ساخت نخستین نمونه این عینک را طی سه ماه کامل کنیم و نهایتاً تصمیم گرفتیم یک سیستم صوتی مناسب ارائه دهیم که تجربه منحصر به فردی از شنیدن صدای سه بعدی برای کاربران فراهم می نماید.

این گروه پیش از رسیدن به استانداردهای مورد نظر خود، بیش از 10 سیستم راهنمایی استخوانی ابداع کردند. هدف اصلی از کوشش آنها در ابداع نمونه های پیشین، یافتن ناحیه ای در اطراف گوش بود که بتواند بهترین کیفیت صدا را منتقل کند. اقدام بعدی آنها این بود که مطمئن شوند صدای موسیقی به افرادی که در اطراف کاربر حضور دارند نمی رسد.

برای استفاده از عینک هوشمند، باید آن را به تلفن همراه خود متصل کنید تا بتوانید در فهرست بلوتوث تلفن خود، آن را پیدا کنید. سپس به سادگی و فقط با فشار دادن دکمه پاور عینک، پس از چند ثانیه می توانید به موسیقی گوش دهید. اگرچه کیفیت صدای عینک در حد صدای هدفون نیست اما می توان گفت که موسیقی را با کیفیت قابل قبولی پخش می نماید. این عینک، به حسگرهای داخلی مجهز است که می توانند تشخیص دهند چه زمانی کاربر، عینک را از چشم خود برمی دارد تا پخش موسیقی را متوقف نمایند.

میوزیک لنز، میزان بودجه اختصاص یافته به پروژه عینک های هوشمند را دو میلیون دلار و تاریخ احتمالی عرضه آن را ماه مه امسال اعلام نموده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 97

به "عینکی که موسیقی پخش می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عینکی که موسیقی پخش می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید